Як пофарбувати молдинг.

Щоб створити в інтер'єрі потрібний настрій, зовсім не обов'язково зносити всі стіни або розстеляти на підлозі шкуру бізона. Правильно підібраний колір молдинга може виявитися тією деталлю, яка додасть кімнаті строгий вид або респектабельність палацової зали.
Вам знадобиться
  • - поліуретанові молдинги;
  • - грунтовка глибокого проникнення на основі акрилової;
  • - фарба для молдингів;
  • - декоративна штукатурка;
  • - кисть або шпатель.
Інструкція
1
Підберіть потрібні колір. Початковий колір поліуретану, який здається білим, на полотка виглядатиме злегка сірим. Щоб отримати молочний колір, додайте в білу фарбу трохи жовтого. Випробуваним декораторським прийомом є змішання білої фарби з кольором, близьким до основного кольору стін. Молдинги цілком можуть бути контрастного кольору, підкреслюючи кордон між стінами та стелею.
2
Підготуйте молдинг до фарбування. Всі декоративні елементи повинні бути вже приклеєні до стіни або стелі. Поліуретанові молдинги будуть погано триматися на шпалерах або пофарбованих стінах, тому їх слід прикріпити перш, ніж приступити до подальшої декоративної обробці стін. Обробіть всі стики спеціальним клеєм і огляньте саму поверхню на наявність подряпин і вибоїн. Навіть дрібні шорсткості стануть помітні після нанесення фарби. Все відколи обробіть штукатуркою на акрилової основі.
3
Нанесіть ґрунтовку глибокого проникнення на основі акрилової. Поліуретан відноситься до пористих матеріалів, тому перед фарбуванням все пори необхідно заповнити: тоді фарба гладко ляже на основу, і надалі молдинги можна буде протирати вологою ганчіркою.
4
Пофарбуйте молдинги. Для цього можна використовувати водоемульсійні, латексні або акрилові фарби. Цікавого ефекту дозволяють досягти мозаїчні фарби, що представляють собою звичайні фарби на водній основі з додаванням нерозчинних твердих частинок і пігментів. Чим щільніше наноситься фарба на молдинг, тим рельєфніше стає поверхню.
5
Покрийте молдинг за допомогою декоративної штукатурки. Для поліуретанових декоративних елементів краще вибрати покриття з ефектом перламутру або позолоти. Нанесіть штукатурку за допомогою невеликого шпателя або кисті перехресними рухами так, щоб інструмент залишав на поверхні рельєфні сліди. Чим ширше молдинг, тим товщі може бути шар.
Корисна порада
Широкі молдинги дають додатковий простір для уяви: орнаменти можуть бути пофарбовані в різні кольори.