Як заварювати китайський зелений чай.

Китайський зелений чай відносять до слабоферментірованним чаїв. Його отримують з листя чайного куща шляхом обробки в умовах високої температури, скручування, просушування або прожарювання. Для того щоб не зіпсувати смак цього напою, зелений чай, як і пуер, рекомендується промивати і розпарювати перед заваркою.
Вам знадобиться
  • - колба для чаю;
  • - питна вода;
  • - чай.
Інструкція
1
Найбільш комфортним способом заварки китайського зеленого чаю є заварка в колбі для чаю. Вона дозволяє відфільтрувати напій, не використовуючи ситечко. При приготуванні цього напою важливо простежити, щоб листя не потрапили в чашку. Засипте в колбу чайне листя. На сто двадцять мілілітрів води вам буде потрібно сім грамів сухої заварки. Сорти цього чаю можуть сильно відрізнятися за щільністю і, якщо вам попався сорт з великими листками, постарайтеся укласти їх в колбу так, щоб вони не поламалися.
2
Нагрейте воду для заварки. Найкраще використовувати не дуже жорстку питну воду. Температура води для приготування різних сортів коливається від сімдесяти до дев'яноста градусів. Деякі поціновувачі зеленого чаю вважають, що вода повинна нагріватися тільки до необхідної температури, а не кипіти. У будь-якому разі не рекомендується використовувати Перекипіла воду.
3
Промийте чайне листя. Для цього залийте в колбу нагріту воду. Дайте настою перетекти в зовнішній циліндр колби. Через дві хвилини вийміть колбу з листям і вилийте перший настій. Після цього чай буде підготовлений до заварки.
4
Для отримання напою залийте промиті чайне листя гарячою водою. При заварці китайського зеленого чаю діє те ж правило, що й при заварці японських зелених чаїв - чим дорожче і вишуканіше сорт чаю, тим нижче температура води і коротше час настоювання. Для отримання ароматного напою з китайських сортів чаю вам буде потрібно наполягати чайне листя від тридцяти секунд до хвилини.
5
Вийміть колбу з листям з чайника і поставте її на спеціальну підставку або покладіть на піднос. Напій можна розливати по чашках. Цей вид чаю витримує від шести до десяти коротких заварок.
6
Перш ніж зробити наступну заварку, вилийте з чайника залишки попередньої. Іноді любителі і знавці зеленого чаю радять злегка скоротити час настоювання чайного листа після другої заварки, а після сьомої знову збільшити.
Зверніть увагу
Одні сорти китайського зеленого чай можна заварити 3-4 рази, інші до 6-7 разів. Після цього листя чаю відразу ж заливаються свіжою водою. Правило четверте. Контролюйте час заварювання зеленого чаю. Не можна заварювати зелений чай дуже довго. Якщо ви перетримаєте його в заварнику, він буде гірчити, так як з листа витягнеться багато дубильних речовин.
Корисна порада
Гуй Хуан. Способи заварки китайського чаю істотно відрізняються від традиційних російських. Для приготування чаю краще всього підходить жива джерельна вода з малим вмістом мінеральних солей. Перед заваркою всю чайну посуд слід обполоснути окропом. Важливо, щоб заварений чай повністю розливався по чашках, а не залишався в чайнику, інакше він буде гіркуватим на смак. При наступних заварка час заварювання поступово збільшується на 15 - 20 секунд. Залежно від сорту зелений чай може ...