Як кріпити пінополістирол. пінополістирол Як кріпити.

Пенопласти, в тому числі і пінополістирол , змагаються з мінеральною ватою за право називатися кращим утеплювачем. За своєю головною характеристиці - теплоізоляційні - вони перевершують мінеральну вату, проте поступаються їй по пожежобезпеки. Оскільки пінопласти підтримують горіння, вкрай бажано, щоб вони були ізольовані шарами негорючих матеріалів, наприклад, штукатуркою або цегляною кладкою. Пінополістирол, укладений всередині кам'яної стіни, є ідеальним теплоізолятором.
Вам знадобиться
  • - пінополістирол;
  • - грунтовка;
  • - плитковий клей;
  • - цокольна планка;
  • - електродриль з набором побідитових свердел;
  • - змішувальна насадка;
  • - тарілчасті дюбеля;
  • - ємності для грунтовки і розведення клею;
  • - набір будівельного інструменту (молоток, шпателі, валики і пр.).
Інструкція
1
Пінополістирол кріплять до основи клеєм і спеціальними кріпильними виробами - тарілчастими дюбелями (грибками) .Очістіте стіну від напливів розчину, бруду і пилу. Прогрунтуйте її будь-якої зручної для цього ґрунтовкою (наприклад, Полімін АС-5). Якщо матеріал стіни володіє підвищеною поглинанням (шлакобетон), прогрунтуйте стіну два рази. Це перешкодить вбирання підставою вологи з клею. Перед продовженням робіт дайте час грунтовці висохнути.
2
Для опори нижнього ряду плит прикріпіть до стіни цокольні планки - С-подібний профіль з перфорованого металу. Нижня кромка планки повинна збігатися з лінією стику цоколя зі стіною. Кріплення здійснюється дюбелями в кількості 3 шт на 1 метр довжини планки.
3
Розмішайте клей (Полімін П-22, ceresit CT 85 і пр.) В строго певній кількості води за допомогою електродрилі та смесительной насадки. Деякі марки клеїв вимагають розмішування з перервою. Проводите цю процедуру в точній відповідності з інструкцією.
4
Нанесіть клей на пінополістирол ьний лист смугою по його периметру на відстані 2-3 см від краю, залишаючи невеликі пропуски для випуску повітря з центральної зони плити. У центрі аркуша клей наноситься локально, розміри промазаних ділянок повинні складати близько 10 см.
5
Починаючи від нижнього кута стіни, встановіть плиту довгою кромкою на цокольну планку і щільно притисніть її до стіни. Контролюйте вертикальність поверхні плит рівнем або схилом. При укладанні другого ряду забезпечте розбіжність (перекриття) стиків у порівнянні з першим рядом. Різка плит здійснюється довгим гострим ножем.
6
Встановивши кілька плит, закріпіть їх тарілчастими дюбелями, попередньо просвердливши отвори такої глибини, щоб дюбель входив в стіну не менше ніж на 50 мм. Тарілка дюбеля повинна бути встановлена врівень з поверхнею утеплювача. Це можна забезпечити, вдаряючи молотком з необхідною силою по тарілці дюбеля або злегка розплющивши поверхню плити в зоні контакту з дюбелем перед його установкою.
7
Після того як утеплювач буде прикріплений до всієї стіні, нанесіть на його поверхню шар клею шириною, рівній ширині армуючої сітки, розрівняйте його широким шпателем. На кромки утеплювача на кутах стін і віконних прорізах накладіть перфорований куточок - для оберігання кромок пінополістирол а від механічних пошкоджень.
8
Накладіть на шар клею армуючої сітки і прікатайте її валиком. Поверх сітки нанесіть і вирівняний шпателем ще один шар клею. Після того, як вся стіна буде проармувати і промазана клеєм, дайте йому час затвердіти, після чого прогрунтуйте поверхню. Після висихання грунтовки поверхню стіни буде готова до оштукатурювання.