Як знизити цукор при діабеті.

Цукровий діабет - це захворювання, пов'язане з порушенням процесів інсулінобразованія в організмі. Розрізняють інсулінозалежний і інсулінонезалежний діабет. Обидві форми захворювання мають однакові симптоми. Це - підвищення цукру в крові, надмірна спрага, поява цукру в сечі, рясне сечовиділення, відчуття голоду. Якщо при першому типі захворювання необхідний при ем інсуліну, то другий тип діабету вимагає дотримання низькокалорійної дієти, значне скорочення при ема вуглеводів, контроль ваги. Значну допомогу надають нетрадиційні методи лікування.
Вам знадобиться
 • - корінь оману;
 • - корінь кульбаби;
 • - трава манжетки;
 • - лист чорниці;
 • - насіння льону ;
 • - пагони лохини;
 • - плоди ялівцю;
 • - корінь лопуха великого;
 • - лист суниці лісової;
 • - стулки плодів квасолі;
 • - плоди шипшини;
 • - лист волоського горіха.
Інструкція
1
Ефективно знижує цукор у крові відвар оману, для при готування якого залийте столову ложку подрібнених коренів оману склянкою окропу і нагрівайте на слабкому вогні протягом півгодини. Потім настоюйте протягом 45-55 хвилин, ретельно укутавши. Процідивши, при нимайте по 15 мл тричі на день до їди. Через кожні три тижні лікування робіть перерву на 5 днів.
2
Залийте 10 грамів подрібнених коренів кульбаби склянкою води і, прокип'ятивши 10 хвилин на повільному вогні, настоюйте протягом години. Пийте по 15 мл відвару 4 рази на день за 30 хвилин до їжі. Через кожні 4 тижні лікування робіть 10-денну перерву.
3
Для зниження цукру в крові при готуйте наступний фітозбір. Візьміть в рівній пропорції по вазі траву манжетки, лист чорниці, насіння льону, пагони лохини, плоди ялівцю. Подрібнивши компоненти, перемішайте. Залийте 3 столові ложки збору 800 мл води і, прокип'ятивши на водяній бані протягом 30 хвилин, залиште настоюватися. Через годину процідіть і при нимайте по 200 мл відвару тричі на день через 1-1,5 години після їжі.
4
Для зниження цукру в крові при готуйте наступний склад. Візьміть в рівній по вазі кількості корінь лопуха великого, листя суниці лісової, лист чорниці та волоського горіха, плоди шипшини, стулки плодів квасолі. Подрібнивши всі компоненти, ретельно перемішайте. Залийте столову ложку збору літром води і, поставивши на слабкий вогонь, варіть 5 хвилин з моменту закипання. Випийте весь відвар протягом дня після їди. Робіть перерву кожні три тижні на 5 днів.
Зверніть увагу
Хоча цукровий діабет - це захворювання на все життя, але дотримання відповідних правил допомагає зберігати здоров'я і жити тривалий час.
Корисна порада
Лікування захворювання на цукровий діабет вимагає самодисципліни, акуратного прийому призначених ліків, дотримання дієти, виконання фізичних вправ.
Цукровий діабет - це захворювання, основним симптомом якого є підвищений рівень глюкози в крові. Розрізняють діабет 1 і 2 типів. Діабет 1 типу лікується ін'єкціями інсуліну. Діабет 2 типу - цукрознижувальними таблетками, а при їх низькій ефективності та ін'єкціями інсуліну. Крім прийому ліків, важливо дотримуватися дієти і займатися самоконтролем.
Вам знадобиться
 • - глюкометр;
 • - таблиця хлібних одиниць;
 • - інсулін;
 • - цукрознижувальні таблетки;
 • - вітаміни для діабетиків ;
 • - інсулінова помпа.
Інструкція
1
Розраховуйте кількість спожитих вуглеводів по таблиці хлібних одиниць, якщо ви знаходитесь на постійному введенні інсуліну. Цю таблицю можна отримати у лікаря або знайти в інтернеті. На кожну з'їдену хлібну одиницю вводите інсулін короткої дії в дозі 1.4 ОД.
2
Ведіть щоденник, в якому записуйте час введення інсуліну, його дозу і кількість з'їдених хлібних одиниць.
3
Якщо ви приймаєте тільки цукрознижувальні препарати, то обмежте кількість простих вуглеводів. До них відносяться цукор, мед, сухофрукти, газовані напої, кондитерські вироби. Також вам слід відмовитися від жирної їжі. Збільште частку овочів у вашому раціоні. Білки вживайте у вигляді нежирного м'яса, риби та сиру.
4
Відмовтеся від алкоголю при будь-якому типі діабету.
5
При обох типах діабету їжу приймайте часто і невеликими порціями.
6
Купуйте глюкометр і вимірюйте рівень глюкози в крові. При діабеті 1 типу це необхідно робити 4-5 разів на день, зазвичай після прийому їжі. При діабеті 2 типу вимірювання проводять 4-5 разів на тиждень.
7
Якщо ви знаходитесь на інсулінотерапії та глюкометр показує рівень глюкози вище 7,5 ммоль/л, зробіть ін'єкцію інсуліну короткої дії. Не варто відразу вводити велику дозу інсуліну, щоб рівень глюкози не впав різко, і ви не впали в коматозний стан.
8
Якщо у вас діабет 1 типу, то для регулярного введення інсуліну в організм ви можете придбати інсулінову помпу. Цей прилад має розміри від пейджера до сірникової коробки і легко кріпиться до тіла. Пристрій оснащений невеликою голкою і змінними касетами з інсуліном. Помпа налаштовується лікарем під індивідуальний рівень глюкози пацієнта, після цього вона самостійно робить ін'єкції інсуліну при підвищенні глюкози в крові. Єдиним мінусом помпи є її вартість, яка коливається від 60 до 300-400 тисяч рублів.
9
Якщо ви відчуваєте слабкість, нудоту, запаморочення, пітливість, то це означає, що ваш рівень глюкози знизився. Якнайшвидше з'їжте що-небудь із простих вуглеводів.
10
Збільшуйте дозу інсуліну, якщо ви хворієте на простудні захворювання. Організм бореться з інфекцією, на це витрачається енергія, і інсулін потрібен для того, щоб глюкоза поступила в тканини.
11
Щодня приймайте полівітаміни для діабетиків.
12
Якщо у вас виникло відчуття повзання мурашок по шкірі, оніміння ніг, з'явилися набряки, потемніли пальці на ногах, то зверніться до ендокринолога. Можливо, це симптоми розвиваються ускладнень діабету. Своєчасно розпочате лікування гарантує успішний результат.