Як проводити технічну експертизу.

Технічну експертизу зазвичай проводять після ДТП для оцінки заподіяного збитку, при купівлі або продажу автомобіля, і в ряді інших випадків, коли є необхідність у перевірці технічного стану авто, оцінку його вартості та можливості подальшої експлуатації.
Вам знадобиться
  • - копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (СТС);
  • - копія довідки про ДТП (аварії);
  • - копія паспорта транспортного засобу (ПТС);
  • - копія страхового поліса;
  • - копія паспорта власника автомобіля;
  • - копія довіреності на керування транспортним засобом (за наявності);
  • - договір з експертною організацією;
  • - акт техогляду та висновок експерта.
Інструкція
1
При ДТП технічну експертизу призначає суд, а також страхова компанія, але ви маєте право провести незалежну експертизу . Часто суддя може запропонувати експертну організацію, яка вже встигла добре зарекомендувати себе.
2
При виборі судово-експертної установи зверніть увагу на кількість автотехнічних експертів - це один з найголовніших показників професійності даного експертної установи, а також на наявність документів про професійну підготовку його співробітників саме як судових експертів-автотехніки в Російському федеральному центрі судової експертизи Мін'юсту або в Держстандарті РФ.
3
Визначившись з організацією, яка проводитиме експертизу , укладіть з нею договір і узгодьте місце, дату і час експертного огляду автомобіля. Також обов'язково надішліть телеграму з повідомленням про вручення іншій стороні. У телеграмі повідомте дату проведення експертизи і запросіть на огляд.
4
Після огляду складіть з експертом відповідний акт, підпишіть його разом з усіма учасниками технічної експертизи, обов'язково сфотографуйте всі виявлені ушкодження, після отримаєте від експерта розрахунок, за яким було визначено збиток, заподіяний автомобілю, та експертний висновок.
5
На основі цього висновку ви маєте право вимагати від страхової компанії відшкодування збитку на випадок ДТП. Дані експертизи також враховуються судом як докази для встановлення причинно-наслідкового зв'язку при настанні аварії та для визначення суми компенсації іншою стороною за завдану шкоду.
6
Технічну експертизу проводять також при оцінці автомобіля для спадщини за дорученням нотаріальних органів (нотаріуса), при порушенні прав споживачів за розпорядженням Товариства захисту прав споживача і т. П.