Як зробити паровий котел.

Паровий котел представляє собою установку з топкою, яка обігрівається продуктами згорання палива. Котел призначений для генерації перегрітого пара допомогою утилізації теплоти. Подібні установки можуть бути застосовані в побуті, але слід враховувати, що якщо ви маєте намір виготовити побутової парової котел своїми силами, то це зажадає точних розрахунків і наявності високотехнологічних матеріалів. А ось обладнання паровим котлом моделі всюдихода або пароплава цілком під силу домашньому умільцю.
Вам знадобиться
  • - лист нержавіючої сталі;
  • - труби з нержавіючої сталі різного діаметру;
  • - запобіжний клапан;
  • - листовий азбест;
  • - інструменти для роботи з металом;
  • - вимірювальні інструменти (лінійка, рулетка);
  • - зварювальний апарат.
Інструкція
1
Ознайомтеся з принципом дії барабанного парового котла. Вода в казані через економайзер потрапляє в барабан, звідки під дією сили тяжіння потрапляє в необогреваемих труби. Потім вода подається в підйомні обігріваються труби, де і відбувається пароутворення. За рахунок різниці в щільності пароводяної суміші в різних трубах суміш піднімається в барабан, де розділяється на пару і воду. Вода повертається в труби, а насичений пар іде в пароперегреватель, дозволяючи паровий машині здійснювати роботу.
2
Визначте необхідні розміри парового котла. Вони будуть визначатися призначенням пристрою і матеріалами, якими ви володієте. Детальні креслення котла ви можете знайти у відкритих джерелах, містять матеріали про будівництво модельних парових машин або підготувати їх самі.
3
Заготовте необхідний матеріал. Вам знадобиться аркуш нержавіючої сталі товщиною 1 мм, труба з того ж матеріалу діаметром близько 100-120 мм, трубки діаметром 10 і 30 мм. Подбайте також про інструменти для роботи з металом і про зварювальному апараті.
4
Для підстави парового котла модельної парової машини використовуйте трубу довжиною 110-115 мм і діаметром 110 мм, при товщині стінки близько 2,5 мм. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні трубою більшого діаметра, обточити її до необхідного розміру.
5
Виготовте димогарниє трубки в кількості 12 штук, використовуючи трубу із зовнішнім діаметром 10 мм і товщиною стінки 2 мм. Виготовте також жаровую трубку (вона матиме більший діаметр). Довжина трубок визначається розмірами вашого котла, в даному випадку вона дорівнює 115 мм.
6
З аркуша «нержавійки» виготовте бічні стінки і перегородки майбутнього котла, в яких виконайте отвори для жарової і димогарних трубок. Заздалегідь розвальцьованої димогарниє трубки допомогою аргонової зварювання приєднаєте до основи котла.
7
Приварите до котла парозаборний колектор і запобіжний клапан. З листового азбесту зробіть теплоізоляцію котла. Тепер котел можна прикріпити до корпусу моделі за допомогою хомутиков. Розміри виготовленого парового котла розраховані на робочий тиск перегрітої пари близько 4-6 кг/кв.см.