Як вибрати клей для шпалер.

Хто хоч раз у житті брав участь у ремонтних роботах, напевно погодиться з тим, що в цій справі має значення кожна дрібниця. Особливо це стосується клеєння шпалер . Тут дуже важливо правильно підібрати клей, адже саме від нього залежить, наскільки щільно і акуратно склеєні шпалери і наскільки естетично виглядають стіни. В даний час вибір клею величезний, тому необхідно розібратися, який з них підійде саме для ваших стін.
Інструкція
1
Вибирати клей необхідно, відштовхуючись від виду шпалер , їх ваги і матеріалу виготовлення. Враховуйте також і структуру стіни, на яку будуть клеїтися шпалери, її вологість і температуру, матеріал поверхні.
2
Існує два основні різновиди шпалерного клею: у вигляді сухої суміші і у вигляді складу, готового до вживання. До складу сухої суміші входить целюлоза, а також різноманітні добавки. Слід знати одне з перших правил його приготування - густота клею повинна залежати від товщини оздоблювального матеріалу. Другий вид шпалерного клею вже можна відразу ж наносити на поверхню. Клей також підрозділяється на універсальний і спеціальний.
3
Вибрати клей для паперових шпалер досить просто, оскільки для цього виду підійде будь-який простий універсальний клей. Незважаючи на відносну дешевизну, він є досить якісним. При підвищеній вологості в приміщенні можна скористатися таким складом, який містить спеціальні речовини, що запобігають процеси гниття.
4
Для тиснутих, спінених і тканинних шпалер відмінно підійде вініловий клей. Він дуже зручний, оскільки іноді в процесі роботи потрібно щось виправити. З цим клеєм це зробити легко - шпалери легко можна відірвати від стіни, при цьому немає необхідності заново наносити його.
5
Для важких шпалер - джутових або вінілових, продається спеціальний клей, до складу якого входять добавки, що запобігають появі цвілі. У такого складу клеюча здатність дуже висока. Єдиний недолік подібного вироби - висока ціна. Для текстильних, велюрових і скло шпалер можна використовувати дисперсійний клей. Також він підходить для вінілових шпалер і під фарбування. Головна особливість цього клею - висока міцність і стійкість до підвищеної вологості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0rKEB9xwOPI