Як закріпити крокви. Як кріпити крокви до потстропілам.

Основний і несучої частиною конструкції даху є крокви . Правильне їх закріплення дозволить рівномірно розподіляти навантаження і утримувати покрівлю на місці при поривах вітру. Для з'єднання різних елементів кроквяної конструкції існують свої прийоми і правила.
Вам знадобиться
 • - Дерев'яні бруси;
 • - антисептичний розчин;
 • - ножівка;
 • - будівельний рівень;
 • - рулетка;
 • - металеві пластини;
 • - металеві куточки;
 • - болти;
 • - шпильки з різьбленням;
 • - шайби.
 • -
Інструкція
1
Вибираючи перетин крокв, орієнтуйтеся на конструкцію конкретної даху і довжину прольоту. Як правило, товщина крокви становить не менше п'яти, а ширина - п'ятнадцяти сантиметрів. Деревина, з якої вони виготовлені, не повинна бути зовсім мокрій і дуже сухе, оскільки дерево може деформуватися. Обов'язково перед монтажем обробіть крокви спеціальним антисептичним розчином.
2
Підготовлені запилених крокви необхідно укладати на кілька точок. Для створення верхньої точки на необхідній висоті виставте за рівнем коньковий брус. Нижня точка - мауерлат. Для середньої точки зробіть до потрібного рівня крісло або тимчасову підпірку під скат даху або під дещо крокв. На відміну крісла і мауерлата, які залишаться в конструкції, тимчасові підпори і коньковий брус можуть бути вилучені після закріплення крокв. Якщо дозволяє конструкція даху, можна зістиковувати крокви від протилежних скатів відразу, без зведення конькового бруса.
3
Розтяжки, крісла і розкоси можна робити як після монтажу всіх крокв, так і відразу. В деяких конструкціях встановлюються готові ферми. Ферма складається з крокв, розкосів і розтяжок і збирається за шаблоном. Всі елементи міцно скріплюються між собою, а потім в зібраному вигляді монтуються на дах.
4
Кріплення крокв повинні виконуватися надійно і якісно. Не можна використовувати підкладки, які деформуються з часом. Важливо, щоб прилягання запілів було щільним і точним. Кріпити крокви до крісел, стільців, мауерлату, розтяжок і між собою потрібно за допомогою спеціальних кронштейнів, куточків, шпильок з різьбленням, болтів і металевих пластин.
5
При кріпленні крокв болтами і гайками обов'язково використання шайб або пластин з металу. Це запобіжить їх утоплення в деревині. Цвяхи можна використовувати тільки для тимчасового кріплення в ході монтажу. Згодом їх необхідно замінити спеціальними кріпильними елементами. При нарощуванні крокв в довжину виконуйте з'єднання внахлест. При цьому накладайте крокви не менше як на метр і скручуйте як мінімум двома болтами.
6
Для кріплення крокв в нижній точці необхідно запилювати «сідла», які повинні забезпечувати щільне прилягання крокв на мауерлат. Якщо на всіх схилах кут даху однаковий, зробіть шаблон і по ньому виконуйте запив на всіх крокви х. Запиливают не глибше, ніж на чверть ширини крокви . Кріплення крокв на нижній і середній точках виконуйте спеціальними металевими куточками. На конику з'єднуйте крокви встик і між собою закріплюйте їх металевими пластинами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uP3hf7X5LHY