Як сплести мочалку. Як плести мочалку для гелю.

Оригінальна мочалка, зроблена своїми руками, не тільки стане в нагоді в банний день, але і прикрасить інтер'єр вашої ванної. Сплести її можна як за допомогою човника, так і без всяких пристосувань, залежно від того, яка саме мочалка вам потрібна. У будь-якому випадку необхідно підібрати жорсткі міцні нитки.
Вам знадобиться
  • - синтетичний шпагат;
  • - пропіленова нитка;
  • - рибальська волосінь;
  • - гачок по товщині ниток;
  • - цвях;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Відріжте від мотка синтетичного шпагату нитка довжиною 7-8 см. Зв'яжіть її в кільце будь-яким міцним вузлом. Відріжте кілька ниток, по довжині рівних діаметру майбутньої мочалки. Складіть їх удвічі. Кільце можна підвісити, наприклад, на цвях або на виступ спинки стільця, щоб плести було зручніше. Але можна зробити це і трохи пізніше.
2
Складену вдвічі нитку проведіть в кільце місцем згину, щоб вийшла петля. У цю петлю простягніть вільні кінці. Захопивши нитка кільця. Затягніть вузол. Слідкуйте, щоб кінці нитки залишалися рівними. Точно так же прив'яжіть наступну нитку і всі інші. У вас повинно вийти щось на зразок «сонечка» з численними променями. Нитки основи можуть бути і різнокольоровими. Можна з робити двокольорову мочалку , виконавши основу і оплетку з різних видів синтетичного шпагату.
3
Зігніть від клубка шматок нитки довжиною 5-6 см. Не обрізайте його, а прив'яжіть до одного з променів, в місці його з'єднання з кільцем. Кріпити необхідно тим же способом, як і самі промені, тобто витягнувши петлю і протягнувши в неї кінець нитки і клубок. Кінець нитки сумістите з променем.
4
обплітають основу можна репсовимі вузлами Пов'язана таким способом по спіралі мочалка вийде більш м'якою, ніж якщо її зробити прямим або косим вузликовим плетінням. Промені основи можна обвивати по одній або попарно. При будь-якому способі нитку від клубка проведіть під сусідній ниткою основи, витягніть її наверх і ще раз повторіть цю операцію, зробивши один виток. Наступну нитка охопіть спочатку зверху, проведіть вниз, знову виведіть вгору і теж зробіть один виток. Третю нитка накручуйте, як перший, а четверту - як другу. Плетіть спіраль, поки вийде коло потрібного діаметру. При цьому вільні кінці променів повинні бути довжиною 5-6 см.
5
Передостанній ряд виконайте вузликами. Нитку від клубка не намотуйте навколо кожного променя, а прив'язуйте її подвійним вузлом. Кінці променів зв'яжіть попарно. Якщо ви обмотували пари ниток основи, роз'єднаєте їх і кожну скріпіть з прилеглої ниткою сусідній пари.
6
Ручку можна зв'язати гачком або сплести. У першому випадку не відривайте нитка, а зв'яжіть ланцюжок повітряних петель потрібної довжини. Прив'яжіть другий кінець до мочалці, щоб вийшла петля. Обв'яжіть ланцюжок з двох сторін стовпчиками без накиду або напівстовпчиками.
Корисна порада
Для плетіння такої мочалки можна використовувати жорсткі натуральні нитки. Можна розпустити білизняний мотузок або шматок мішковини. Прямокутну мочалку краще плести вузликовим плетінням. Сплетіть спочатку ручку, залишивши по краях кінці нитки такої довжини, щоб їх можна було пов'язати в петлю, ширина якої дорівнює ширині мочалки. На цю петлю прив'яжіть складені вдвічі нитки основи. З лівого краю прив'яжіть нитку від клубка. Плетіть мочалку прямим або косим вузликовим плетінням.