Як чистити фільтр витяжки.

У кожної домогосподарки на кухні встановлена спеціальна техніка, яка дозволяє спростити процес приготування вишуканих страв. Наприклад, над газовою або електричною плитою завжди встановлюють витяжку. Вона втягує в себе випари, які виникають в процесі приготування. Витяжка запобігає поширенню запаху по всій квартирі, а також захищає стелю від теплового впливу. Однак фільтр витяжки вимагає періодичної чистки.
Вам знадобиться
  • Лимонна кислота, кухонна сіль, викрутка, новий фільтр.
Інструкція
1
Дістаньте керівництво по експлуатації вашої витяжки. У ньому мають бути зазначені основні правила експлуатації. Також в керівництві ви знайдете докладний опис схеми зняття фільтр а і рекомендовані засоби для прочищення. Вимкніть витяжку. Вийміть вилку з розетки, щоб повністю знеструмити прилад. Тепер знайдіть кріплення, які тримають зовнішню рамку фільтр а. Зазвичай вона кріпиться або пластиковими заглушками, або болтами з шайбочками. Знайдіть кріплення. Якщо це засувки, то розкрийте їх, якщо рамка прикріплена болтами, то акуратно відкрутіть їх. При цьому не втратьте шайбочки, так як без них болт НЕ БУДЕ міцно триматися.
2
Зніміть планку і разом з нею сам блок фільтр ів. Він складається з декількох шарів тонкої алюмінієвої сітки і прокладки, що містить тканину і папір. прокладку необхідно замінити на нову, так як вона одноразова. А от металеві сіточки потрібно відчистити. Для цього потрібно використовувати спеціальне хімічне засіб, який йде в комплекті з витяжкою. Також в керівництві з експлуатації ви зможете знайти рекомендовані типи хімічних речовин для очищення. Очищення за допомогою миючого засобу дуже проста. Помістіть металеві сітки в теплу воду. Рівномірно нанесіть речовина. Залиште на деякий час сітку полежати. Потім змийте речовину.
3
Використовуйте альтернативний варіант, якщо під рукою не виявилося речовини або воно коштує дуже дорого. Заткніть раковину пробкою. Наберіть максимально гарячої води. Додайте кухонну сіль, щоб вийшов соляний розчин. У нього занурте на півгодини сітку. Після цього вийміть її і промийте гарячою водою. Найкраще шари від'єднати один від одного. Це полегшить чистку і дозволить вимити гар, яка забилася між шарами. Якщо сітка очистилася не до кінця, то обробіть її лимонною кислотою. Дайте просохнути сітці. Зберіть все в зворотному порядку.
Вода, яка тече з кранів у квартирах, не відповідає стандартам питної води. Вживати її без додаткового очищення стає просто небезпечно. Один із способів такої обробки - установка фільтра. Водоочисної фільтр видалить тверді домішки і шкідливі хімічні сполуки. У магазинах можна підібрати дану продукцію для будь-якого виду забруднень і на будь-який гаманець. Але у більшості моделей фільтрів однаковий спосіб очищення: зміна картриджа.
Вам знадобиться
  • Спеціальний ключ для фільтра, змінний картридж.
Інструкція
1
Для того щоб поміняти картридж, першим ділом закрийте водопровідний кран, вода не повинна надходити на нього під час роботи. Якщо хочете уникнути випадковостей, найкраще повністю перекрити воду в квартирі. Разом з фільтром продається спеціальний ключ для його ремонту та монтажу. Цим ключем розкрутіть корпус приладу і зніміть нижню панель.
2
Витягніть використаний картридж. Перевірте, в якому стані знаходяться гумки ущільнювачів на внутрішній частині фільтра. Вони ставляться на всі сучасні прилади, за винятком приладів механічної обробки. У робочому стані прокладки м'які і еластичні. Такі досить витягнути, промити і висушити. Якщо гумки стали твердими і ламкими, значить вони потребують заміни. З несправними прокладками закриття нижню панель щільно у вас не вийде, і неочищена вода всередині фільтра буде змішуватися з очищеною.
3
Колбу гарненько промийте та висушіть. Вставте новий картридж замість того, який засмітився. Поверніть на місце гумки-ущільнювачі. Поставте назад нижню панель, зберіть все як було. Пам'ятайте, що закручувати деталі фільтра необхідно обережно.
4
Точно таким же способом поміняйте та інші картриджі приладу. Коли все зроблено, починайте потихеньку відкривати кран. Перевірте, чи не протікає вода між оболонкою і підставою апарату. Наявність протікання означає, що гумки ущільнювачів прийшли в непридатність, або ви закрутили колбу недостатньо щільно. Виправте це і знову увімкніть воду.
Корисна порада
У тому випадку, якщо ви користуєтеся фільтром зворотного осмосу, то через промиту колбу з новим картриджем пропустіть спершу чисту воду. Це необхідно зробити для того, щоб видавити повітряні бульбашки, які можуть нашкодити мембрані. У звичайних фільтрів такої проблеми немає.