Як відремонтувати домофон.

Однією з найпоширеніших систем контролю доступу в житлові та офісні приміщення служить домофон . Ці пристрої можуть бути всілякої конструкції та рівня складності. Тому єдині для всіх типів домофон ов методи ремонту виділити складно. Але існують загальні принципи виявлення неполадок та їх усунення.
Інструкція
1
Щоб домофон зберігав свою працездатність тривалий час без втручання і ремонту, дотримуйтесь правил користування, викладені в керівництві з його експлуатації. Однією з профілактичних заходів є регулярне технічне обслуговування домофон а, яке включає невеликий поточний ремонт, спрямований на запобігання критичних несправностей.
2
Якщо все ж домофон не подає "ознак життя", почніть з комплексної перевірки ланцюгів живлення пристрою. Перевірку виробляєте, починаючи з джерела живлення і закінчуючи сполучними проводами. При виявленні несправності в живильних ланцюгах проведіть заміну елементів конструкції і відновите порушений контакт.
3
Частою причиною поломки домофон а є порушення провідності між електронними платами пристрою. Виявивши порушення контакту, усуньте обрив, використовуючи пайку. Якщо в ході діагностики виявлена така причина як вихід з ладу мікроконтролера або центрального мікропроцесора, замініть ці елементи на нові.
4
При відмові клавіш панелі виклику і відеомоніторів (при їх наявності) перевірте логічні ланцюги домофон а і цілісність сполучних шлейфів. У більшості випадків проблему вирішує заміна шлейфа або механічне відновлення рухливості кнопок, які можуть западати від інтенсивних вібраційних навантажень.
5
Якщо заходи не привели до відновлення працездатності пристрою, можлива причина несправності може ховатися у відмові окремих функцій управління. Точну діагностику можна провести, знаючи особливості конкретного типу домофон а, оскільки причини відмови при виклику пункту меню в режимі настройки, наприклад, можуть розрізнятися в домофон ах різних типів.
6
Якщо домофон не реагує на магнітний ключ, не працюють клавіші, а сигнали з абонентських пристроїв не проходять, перевірте ланцюга харчування і при необхідності відновите порушений в них контакт.
7
В домофон ах, що мають функцію відео, іноді пропадає сигнал виклику з відповідною панелі. Причиною найчастіше є несправність комутаційної панелі відео домофон а. Для усунення проблеми замініть згорілий елемент живлення панелі виклику. Інша причина - порушення цілісності відеокабеля. Усувати таку несправність своїми силами не рекомендується, тому слід звернутися в сервісну службу.