Як навчитися малювати зиму.

Зимові пейзажі зачаровують. Але багатьох початківців художників бентежить необхідність малювати білий сніг на білому аркуші. Цей психологічний бар'єр можна подолати, якщо уважно розглянути кілька зимових пейзажів відомих художників. Сніг на їх картинах рідко буває білосніжним. Він має відтінки, які залежать від освітлення.
Вам знадобиться
  • - папір для акварелі;
  • - щільний кольоровий картон або тонований папір;
  • - гуаш;
  • - акварельні фарби;
  • - зубна щітка;
  • - лінійка або плоска дощечка;
  • - кольорові олівці.
Інструкція
1
Почніть малювати зиму не так на білій, а на кольоровому папері. Найбільше підійде кольоровий картон з матовою поверхнею. Краще, якщо він має пухку структуру. Підійде і тонований папір. Покрийте її темної гуашшю або залийте синьою, фіолетовою або чорною аквареллю. На таких аркушах можна намалювати білий сніг, і він буде відмінно видно.
2
Продумайте композицію. Вона повинна бути досить простою і зрозумілою. Це може бути покритий снігом будиночок, самотнє дерево на тлі далекого лісу і т.п. На перших порах краще обійтися без людських фігур і силуетів тварин. Лист покладіть так, як вам зручно. Для приземистого будиночка зручніше горизонтальне розташування, для високого дерева - вертикальне. Проведіть приблизно посередині лінію горизонту. На темних аркушах краще малювати не простим, а білим, світло-блакитним або кремовим олівцем. Намалюйте обриси будиночка або дерева. Будиночок розфарбуйте дерево поки не чіпайте.
3
Намалюйте сніг. Візьміть білу гуаш і просто покрийте ділянку до лінії горизонту. На нічному пейзажі, виконаному в подібній техніці, півтони і відтінки передавати не потрібно. Нехай буде біле поле. Можна передати нерівності рельєфу або намалювати вдалині силует лісу. Обведіть його тонкою білою лінією. Прорисуйте ствол дерева світло-сірою фарбою і обведіть його тонкою білою лінією. Гілочки зробіть білими. Верх даху будиночка теж обведіть товстими білими лініями.
4
Намалюйте снігопад. Наберіть фарбу на зубну щітку. Розпилювати фарбу, проводячи по зубній щітці паличкою. Якщо є пульверизатор або обприскувач для рослин, можна використовувати їх.
5
Намалюйте ту ж або схожу композицію на білому аркуші. Залийте спочатку великі простору світло-блакитний, розоватой або жовтуватою фарбами. Найкраще це робити аквареллю. Прорисуйте лінії рельєфу трохи більше темними лініями. Простого олівця на малюнку бути не повинно. Виконайте заливку снігового поля і неба. На верхній половині малюнка більше буде відтінків блакитного, на нижньому - білі, рожеві і сіруваті плями. Стовбур і гілки дерева прорисуйте чорним, а будиночок розфарбуйте в сподобався вам колір.