Як розвинути почуття гумору.

Уміння посміятися над собою, розвеселити оточуючих, - словом, те, що коротко називається "почуттям гумору", може дуже стати в нагоді людині. Перефразовуючи слова зі старої пісні, можна сміливо стверджувати: "Нам гумор будувати і жити допомагає!" Не випадково такий чудовий майстер, як Чехов, автор безлічі гумористичних оповідань, переконано говорив: "Та вже, якщо не розуміє людина жарту - пиши пропало!" Звичайно, не всім дано від природи такий талант, як у Антона Павловича. Але розвинути почуття гумору при бажанні і старанності може практично кожен.

Інструкція
1
Перш все, запам'ятайте: вміння знаходити смішне в самій повсякденною, рутинною ситуації, веселити і себе, і оточуючих, дано добродушним, позитивно налаштованим людям. Намагайтеся бачити навколо побільше гарного, отримувати позитивні емоції.
2
Зробіть дуже важливий крок: перестаньте ставитися до життя занадто серйозно! Напевно вам знайомий такий тип людей: надто відповідальних, "затиснутих", немов перетягнута струна. Найменше зауваження, навіть саме ввічливе, найменша критика, навіть сама доброзичлива, або викликає у них пекучу образу, або ввергає в паніку: який жах, вони десь помилилися, щось зробили не кращим чином! А вже опинитися в незручному, смішному становищі для них рівносильно тортурам. От і подумайте: чи легко жити таким людям?
3
Переконайте себе: немає нічого страшного, тим більше ганебного, якщо людина допустить якусь непринципово помилку, виявиться не в кращому вигляді. Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Згадайте свої помилки, ситуації, коли ви опинялися в смішному, безглуздому становищі, і постарайтеся щиро посміятися!
4
Навчіться дивитися на себе" з боку "і знаходити щось смішне в ваших звичках, ході, жестах, манері вести розмову. Це дуже важливо для того, щоб згодом навчитися беззлобно сміятися над іншими. Твердо запам'ятайте, що гумор має бути саме незлостивим, ні в якому разі не приймати форму сарказму!
5
Врахуйте, що вміння бачити смішне в навколишній ситуації, в собі і інших - це ще не все. Дуже багато залежить від того, як "подати" гумор. Вчіться говорити чітко, ясно, і тільки по суті. Багато читайте, щоб стати більш ерудованим, збагатити свій словниковий запас. Рішуче виганяйте зі своєї мови слова-"паразити", типу: "Ну, це ....", "Ну, ось ...", "Значить ...", "Е-е-е ...".
6
По можливості, вчіться також супроводжувати свою мову виразною мімікою і жестами, оскільки це багаторазово підсилює враження. Опануйте хоча б самим мінімумом акторської майстерності. Тут може дуже допомогти перегляд виступів читців-гумористів.