Як розробити дикцію. Як розробити м'язи.

Дикція - це виразне вимовлення всіх звуків у мові при правильній артикуляції. Гарна дикція іноді дається людині від природи, але обділені умінням красиво говорити, не підвищуючи і не змінюючи голос, можуть поліпшити свої мовні дані за допомогою спеціальних вправ. Причини порушень мови часто полягатимуть в малорухомості щелепи і нездатності широко розкрити рот, що можна виправити в будь-якому віці.
Інструкція
1
Найпоширеніше і стало класичним вправу на розробку дикції - проголошення скоромовок. Починайте з досить простих фраз, а коли зможете без праці їх вимовляти, переходите до складних і довгим. Коли скоромовки не становитимуть складності, спробуйте вимовляти їх з горіхами у роті. Якщо регулярно робити таку вправу, то проблем з дикцією не залишиться.
2
Записуйте свою промову на диктофон і прослуховуйте. Жодна людина не здатна правильно сприймати свій голос і манеру мови безпосередньо під час говоріння. Ви можете виконувати таку вправу: прочитуйте уривок з книги, записуючи свій голос, послухайте його і якщо вам не подобається, повторюйте доти, поки вимова не стане ідеальним.
3
Тренуйте дихання і розробляйте діафрагму. Навчіться говорити довгі речення на одному диханні - ця здатність робить мову гладкою і чіткою. Діафрагма тренується, якщо вимовляти протяжно голосний звук, поки не закінчиться дихання. Коли ви зможете тягнути звук долее 25 секунд, змініть висоту голосу.
4
Розробляйте м'язи губ і язика. Візьміть маленьке дзеркальце в руки і зробіть губами хоботок, дивлячись в нього. Уявіть, що хочете когось поцілувати. Тепер посміхніться, сильно розтягнувши губи. Проробіть поперемінно ці вправи десять разів. Щоб натренувати мову, кінчиком упріться з усією сили в одну щоку, потім в іншу. Намагайтеся мовою розтягнути щоки. Потім так само упирайтеся в губи зсередини.
5
Відкрийте рот і порухайте нижньою щелепою в різні боки. Відчуйте, як вільно вона рухається. Виконуйте цю вправу перед дзеркалом доти, поки щелепу трохи не втомиться. Якщо при будь-якому русі виникають незручні відчуття, повторіть його кілька разів. Постукайте часто передніми зубами, як ніби у вас озноб. Це допомагає звільнити нижню щелепу.
6
Виберіть улюблений вірш або вподобаний уривок з книги, завчіть його напам'ять і декламуйте перед дзеркалом. Слідкуйте за ротом і особою. Вимовляєте текст перебільшено, активно - це добре тренує апарат мови. Потім утрирування піде, а залишиться хороша дикція.