Як зробити міні гес.

Власники багатьох приватних будинків все частіше намагаються використовувати для енергопостачання альтернативні джерела енергії, щоб заощадити на електриці. Досить широко за кордоном застосовуються генераторні установки, що працюють від сили вітру, але вони досить дорогі і примхливі в експлуатації. А от якщо поряд з територією вашої ділянки є струмок, то цілком можна спорудити невелику гідроелектростанцію, що забезпечує основні потреби господарства в електричній енергії.
Вам знадобиться
 • - листове залізо;
 • - металеві труби і куточки;
 • - генератор;
 • - сталевий дріт;
 • - кріпильні елементи (болти, гайки);
 • - зварювальний апарат;
 • - інструменти для роботи з металом;
 • - набір гайкових ключів.
Інструкція
1
Підготуйте необхідні для побудови міні- ГЕС інструменти та матеріали. Вам знадобиться листове залізо, сталеві труби і металеві куточки. Для колеса турбіни підготуйте генератор підходящої потужності, що складається з гальмівних роторів. Маточину колеса використовуйте від старого автомобіля.
2
З сталевих труб діаметром 4 дюйма виготовте лопаті турбіни. Оптимально, якщо число лопатей дорівнюватиме шістнадцяти.
3
Щоб колеса конструкції точно відповідали розмірам маточини, виготовте шаблон. За шаблоном виріжте в дисках отвори, визначивши положення шістнадцяти лопатей. З'єднайте шаблон з одним з дисків турбіни і просвердлите декілька допоміжних отворів (по числу лопастей). Диски з'єднайте між собою сталевими прутами.
4
Перш ніж приступити до зварювання конструкції, очистіть сталь від оцинковки. В іншому випадку оцинкована сталь буде виділяти при зварюванні токсичний газ, що може створити небезпеку для здоров'я.
5
У тій частині турбіни, яка безпосередньо не буде підключена до генератора, виріжте технологічний отвір діаметром близько 100 мм для зручності монтажу генератора. Отвір дозволить мати доступ до внутрішньої частини турбіни.
6
Трубу, по якій до турбіни буде подаватися вода, приєднаєте до насадки, зробленої з листового металу. Шматок труби з насадкою закріпіть під кутом 45 градусів до турбіни. Труба повинна рухатися у всіх напрямках, що дозволить управляти системою подачі води на турбіну.
7
Змонтуйте генератор. Статор генератора зробіть з дроту, звивши її в дев'ять кілець по 125 витків у кожному. Використовуйте при монтажі проводів топологію типу «зірка» або «дельта». Статор і ротор скріпіть між собою скловолокном. Для керування швидкістю роботи генератора виконайте в турбіні три отвори, що дозволить змінювати відстань між роторами.
8
Прикріпіть генератор до однієї зі сторін турбіни, з іншого боку приєднаєте перетворювач трифазного змінного струму в постійний, закривши його алюмінієвим кожухом.
9
Встановіть вийшла конструкцію біля струмка, зробивши окрему відвідну трубу діаметром близько 4 дюймів. До труби приєднаєте турбіну генератора. Відрегулюйте кут нахилу труби, добившись, щоб середня швидкість обертання турбіни була не менше 110 об/хв, що дозволить виробляти струм в 2А.
Тим, хто проживає в місцевості з недостатньо розвиненою інфраструктурою, нерідко доводиться стикатися з проблемою сталого енергопостачання. При відсутності постійного джерела електрики можна вирішити цю проблему, спорудивши автономну гідроелектростанцію. Для пристрою такої невеликої енергетичної установки потрібні найдоступніші матеріали, вмілі руки і що протікає поблизу річка або струмок.
Вам знадобиться
 • - листи заліза;
 • - металеві труби;
 • - електрогенератор;
 • - металевий дріт;
 • - болти і гайки ;
 • - набір гайкових ключів;
 • - інструменти для обробки металу;
 • - зварювальний апарат.
Інструкція
1
Запасіться матеріалами, необхідними для влаштування гідроелектростанції. Знадобляться металеві профільні труби, куточки, листове залізо. Приготуйте також зварювальний агрегат, набір інструментів для роботи з металами, елементи кріплення для з'єднання елементів конструкції. Придбайте генератор для турбінного колеса.
2
Виготовте лопаті турбіни електростанції. Використовуйте для цієї мети металеві труби діаметром 4 дюйма або навіть трохи більше. Для ефективної роботи турбіни число лопатей має становити не менше шістнадцяти.
3
За основу колеса турбіни візьміть маточину старого автомобільного колеса. Виготовте шаблон, щоб колеса турбіни узгоджувалися з розмірами маточини. Попередньо визначивши положення лопатей турбіни, виріжте з цього шаблону отвори в дисках, з яких буде складатися конструкція турбіни. Найзручніше поєднати шаблон по черзі з кожним з дисків і виконати отвори по числу лопастей.
4
Диски з'єднайте між собою зварюванням за допомогою сталевих прутків. До застосування зварювання зачистите сталеву поверхню від оцинковки, інакше сталь при обробці зварюванням виділятиме небезпечний для здоров'я газ.
5
Намітьте в тій частині турбіни, яка буде під'єднуватися безпосередньо до генератора, технологічний отвір розміром не менше 80 мм. Воно знадобиться для зручності монтажу агрегату, дозволивши отримати доступ до внутрішньої частини турбінної установки.
6
Через спеціальну насадку приєднаєте трубу, по якій на турбінні лопатки буде подаватися вода. Виконайте трубу динамічною, здатною вільно пересуватися в будь-якому напрямку. Така конструкція дасть можливість ефективно управляти подачею води на лопатки.
7
Встановіть на електростанцію генератор. При монтажі проводів генератора використовуйте з'єднання типу «дельта» або «зірка». Для підвищення керованості пристрої і додання генератору можливості змінювати швидкість обертання висвердлите в турбіні отвори, щоб при необхідності змінювати відстань між роторами. З боку турбіни, протилежної генератору, встановіть перетворювач змінного струму в постійний.
8
Змонтовану гідроелектростанцію розташуйте біля потоку води, будь то струмок або річка. Пристосуйте відвідну трубу діаметром близько 100 мм, до якої підключіть турбіну. Оптимальний кут нахилу труби підберіть дослідним шляхом.