Як зробити декоративний ставок.

Якщо ви проводите більшість свого вільного часу на присадибній або дачній ділянці, тоді саме час привести його в дивовижний вид і побудувати декоративний ставок своїми руками. Вода прекрасно заспокоює і допомагає максимально розслабитися - саме відповідне місце після важкого трудового дня. Так як же правильно зробити декоративний ставок , не вдаючись до допомоги фахівців?
Інструкція
1
Насамперед необхідно визначитися з розмірами і приступити до будівництва котловану під майбутній ставок . Викопайте котлован потрібної глибини з похилими стінками, залиште запас близько 30 сантиметрів.
2
Після цього розкладіть на дні рівномірний шар глини (10-15 сантиметрів), трохи змочуйте її водою. Глина при цьому повинна бути як слід Розім'яті. Після того як перший шар глини підсохне, негайно приступайте до укладання другого, такого ж шару глини. Насипте на нього дрібну щебінку або гальку. Не чекаючи висихання глини, утрамбуйте щебінку за допомогою торцевої частини широкої дошки.
3
Але можна обійтися без глини, використовуючи замість неї поліетиленову плівку або руберойд. В цьому випадку необхідно засипати на вирите дно котловану шар піску в 7 сантиметрів, після чого можна приступати до постілке плівки в декілька шарів. Зверху плівки вже насипається невеликий шар гальки або дрібного щебеню.
4
Тепер можете приступати до наповнення майже готового декоративного ставок а водою, найпростіше це зробити за допомогою шланга. Якщо ви хочете, щоб у вашому водоймі була завжди свіжа вода, тоді доведеться її міняти не рідше одного разу на тиждень. Водойма повинен знаходитися трохи в тіні, так як під прямими сонячними променями з нього буде швидко випаровуватися вода.
5
Ну от, ставок практично готовий, залишилося лише оформити його по вашому розсуду. Навколо ставок а можна висадити різноманітні рослини, які будуть радувати вас своєю красою. Найбільш сприятливі для такого середовища: ряска, жовтець довголиста, м'ята водна та рогіз карликовий. Береги ставок а можна засадити низькорослими рослинами: мох, хоста, цукрова медунка, фіалки, примули і астильби. Встановіть красиві статуетки, можна навіть запустити в ставок рибок - все залежить від вашої фантазії. Однак перед настанням зими доведеться подбати про те, щоб рибки не замерзли. Для цього глибина ставок а повинна бути не менше 1-15 метрів.