Як зробити самому монтаж гіпсокартону.

При проведенні ремонту в квартирі часто доводиться вирівнювати стіни. Кращий спосіб забезпечити рівну поверхню стін - обшивка їх гіпсокартоном. Крім інших переваг цього матеріалу можна відзначити його хороші тепло- і звукоізолюючі властивості. Для обшивки стін гіпсокартоном потрібні деякі інструменти, навички роботи з ними і, звичайно, бажання.
Вам знадобиться
 • - гіпсокартон;
 • - направляючий профіль;
 • - ножиці по металу (або «болгарка»);
 • - ніж для різання гіпсокартону;
 • - саморізи;
 • - шуруповерт;
 • - дриль (або перфоратор);
 • - будівельний рівень;
 • - нитка (волосінь);
 • - рулетка;
 • - схил.
Інструкція
1
Расчертите на аркуші паперу розташування аркушів гіпсокартону . Листи повинні розташовуватися вертикально, строго по рівню. Щоб горизонтальні стики аркушів не збігалися, їх слід розміщувати в шаховому порядку.
2
Позначте на стінах, стелі та підлозі розташування направляючого профілю, використовуючи будівельний рівень. Прикріпіть направляючий профіль за допомогою дюбелів з кроком 600 мм. Для різання профілю використовуйте «болгарку» або ножиці по металу.
3
За допомогою маркера і рулетки на направляющем профілі відзначте місця, де буде кріпитися стельовий профіль. Відстань від стіни до центру першого профілю зробіть рівним 200-500 мм. Кожен наступний профіль розташовуватиметься на відстані 600 мм від центру попереднього профілю. Розташовуйте елементи конструкції таким чином, щоб останній лист гіпсокартону був не менш 200 мм в ширину.
4
Прикріпіть до стіни дюбелями підвіси, зробивши відстань між ними рівним 800 мм. Для цього вставте стельовий профіль в направляючу і за допомогою схилу розмітку отворів для кріплення. Дрилем просвердлите отвори по розмітці і прикріпіть підвіси.
5
Вставте і закріпіть вертикальний профіль. Для цього натягніть між напрямними (на рівні підвісів) нитка або волосінь. Потім виставите і закріпіть профіль до підвісів і спрямовуючим за допомогою саморізів.
6
Виставте горизонтальний профіль, на якому будуть сходитися відповідні стики гіпсокартону . Профіль зручно кріпити на шматочки, зроблені з направляючої, нарізавши їх ножицями по металу. Монтаж металевого каркаса можна вважати закінченим.
7
Візьміть перший лист гіпсокартону і за допомогою ножа відріжте необхідний шматок відповідно до виконаним кресленням. Для цього позначте місце різу, долучіть рівний предмет (наприклад, профіль) і проріжте картон ножем. Тепер легким ударом зламайте гіпсокартон в місці розрізу, після чого прорежьте картон з іншого боку.
8
Перший лист гіпсокартону покладіть таким чином, щоб він накрив половину ширини профілю. Прикрутите лист саморізами, втопивши капелюшки на 1 мм. Відстань між саморізами повинне бути 150-300 мм. Чи не вкручуйте саморізи по кутах листа, інакше кут може відламана.
9
Послідовно прикрутите саморізами всі інші цілі листи, а потім відріжте і прикріпіть вставки, розмір яких необхідно відміряти по місцю. Після завершення монтажу листів обробіть шпаклівкою стики, що забезпечить рівну поверхню стін.