Як зберегти колір при пранні.

При покупці одягу та іншого текстилю ми не замислюємося, що колір може змінитися вже після першого прання. Щоб речі радували вас насиченими і яскравими колір ами, правильно їх стирайте.
Інструкція
1
Перед тим як розпочати прання, відсортуйте свої речі не тільки по колір у, але і по тканинах. Адже якщо прати різне за фактурою білизна, то воно може витягнутися або, навпаки, сісти.
2
Щоб переконатися, що тканина не линяє, помістіть клапоть на 10 хвилин в розчин мила. Злегка потріть тканину, сполосніть в холодній воді і залиште в ній на 15 хвилин. Після закінчення часу перевірте, чи не забарвилася чи вода і чи не втратила колір сама тканина. Якщо все гаразд, то можете прати одяг, не боячись за її колір.
3
Щоб не ризикувати, намагайтеся не намилювати колір ную одяг, періть її спеціальним порошком для колір вих тканин. Зараз великий вибір засобів для прання: це не тільки порошки, але і гелі, і кондиціонери. Підберіть порошок для певного типу тканини і можете прати.
4
Для попередження зміни колір а бавовняних тканин можна до початку прання замочити білизну в солоній воді, прополоскати в холодній воді, а далі прати як звичайно. Або замочіть білизна в холодній воді зі скипидаром у співвідношенні 1 ложка на 2 літри води. Потім періть в прохолодному і мильному розчині, а при полосканні налийте в тазик трохи оцту.
5
Червоні і сині тканини збережуть свій колір довше, якщо при полосканні додати у воду кілька ложок харчової соди або оцту.
6
При кип'ятінні білого білизни додайте у воду кілька часточок лимона, а потім виперіть його звичайним способом. Після цього колір вашого одягу буде білосніжним, а жовтизна повністю пропаде.
7
Найчастіше одяг зшита з різною по фактурі і колір у тканини, що ускладнює прання. Пред тим як випрати таку білизну, замочіть його в тазику води і додайте 5-7 чайних ложок солі. Таким способом періть всі речі з вишивкою колір нимі нитками.
8
Доброю підказкою є бирки на одязі. На них вказано температурний режим води, допустимий при пранні . Якщо ви будете дотримуватися правил, то збережіть улюблену одяг в чудовому стані.