Як визначити кубометр.

Кубічний метр ( кубометр ) - це міра об'єму, прийнята до використання в міжнародній метричній системі одиниць вимірювань. Тобто, для визначення кількості кубометр ов якого-небудь матеріалу (наприклад, бетону, газу, деревини і т.д.) слід обчислити займаний ним об'єм. В залежності від властивостей матеріалу і відомих вихідних даних зробити це можна кількома способами.
Інструкція
1
Якщо відома виміряна в літрах місткість ємності, що містить речовину, обсяг якого в кубометр ах слід обчислити, то завдання зводиться до перекладу літрів в кубічні метри. Об'єм, рівний одному літру, займає простір, який в метричній системі СІ відповідає одному кубічний дециметр. Кубометр вміщує тисячу кубічних дециметрів, тому ділите виміряне в літрах кількість матеріалу на тисячу, щоб перевести його в кубометр и. Цей спосіб в найбільшій мірі застосовний до текучим речовинам. Наприклад, якщо місткість бочки дорівнює ста літрам, то заповнена вщерть водою вона буде містити 0,1 кубометр рідини.
2
Якщо відомі розміри просторової геометричної фігури, то знайти її обсяг у кубометр ах можна за допомогою формул, відповідних цій фігурі. Для обчислення обсягу циліндра знайдіть добуток його висоти на зведений в квадрат діаметр, а отриманий результат помножте на чверть числа Пі. Наприклад, якщо діаметр колоди дорівнює сорока сантиметрам, а його довжина становить два метри, то обсяг в кубометр ах буде дорівнює 0,4 * 2 * 3,14/4 = 0,628 м?.
3
Якщо заповнене вимірюваним речовиною простір має форму паралелепіпеда, то для знаходження його обсягу перемножте довжину, ширину і висоту (або глибину). Наприклад, заповнений водою басейн, довжиною в п'ятдесят, шириною в десять і глибиною в півтора метра буде містити 50 * 10 * 1,5 = 750 кубометр ов рідини.
4
Якщо вимірюваний матеріал заповнює конічне простір, то помножте квадрат радіуса основи конуса на його висоту і третину від числа Пі. Наприклад, якщо пісок насипаний конусом з радіусом в п'ять метрів і висотою в два метри, то його обсяг складе 5 * 2 * 3,14/3? 10,467 кубометр ів.
5
Для однорідних матеріалів існує можливість обчислити кількість кубометр ов, якщо відомі загальна маса і щільність. Відому масу (вимірюється в кг) ділите на щільність (вимірюється в кг/м?) Для обчислення обсягу матеріалу в кубометр ах.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nJs1w6LeUcc