Як підібрати двері до інтер'єру.

При грамотному дизайні інтер'єру враховуються найменші деталі. В правильно оформленому приміщенні всі елементи декору відповідають один одному. Двері - не виняток, вона повинна ідеально підходити до стилю приміщення, поєднуватися з меблями в кімнаті, з кольором і фактурою оздоблювальних матеріалів.
Інструкція
1
Гармонійне поєднання дверей і інтер'єру не означає, що колір підлоги і дверного полотна повинні бути однаковими. Можливе використання контрастних відтінків. Також поширена помилка, що колірне рішення дверей та меблів повинно збігатися. Ніяких дизайнерських правил на цей рахунок не існує. Можна вибрати нейтральний відтінок двері, який непомітно увіллється в інтер'єр, можна використовувати яскраві, насичені тони і підтримати їх віконними лиштвами і плінтусами. Існує й інший варіант - встановити в квартирі однакові за кольором вікна та двері. Рішень безліч, а саме правильно підкаже вам смак, розуміння прекрасного і фантазія.
2
Орієнтуйтеся в першу чергу на загальний стиль інтер'єру квартири, а потім враховуйте стиль окремої кімнати. Не забувайте, що двері виходять в загальні приміщення (холи, передпокої, коридори), і не можна порушувати їх цілісність. Тому бажано у всій квартирі встановлювати однакові двері. Це завдання ускладнюється, коли всі кімнати оформлені по-різному, але навіть у такому випадку можна знайти рішення: наприклад, використовуйте нейтральні відтінки світлого дерева, які вдало вписуються в будь-який інтер'єр.
3
Якщо вся квартира оформлена в одному стилі, вам надаються більш широкі можливості для експериментів. Для класичного, етно- або кантрі-дизайну підійдуть теплі кольори з відтінком рижіни. Темне дерево додасть будинку затишок, холодні тони підходять для мінімалістичний приміщень. В квартирах сучасних стилів відмінно виглядають двері з дерева венге або пофарбовані глянсовою емаллю.
4
Враховуйте колір підлогового покриття. Якщо на підлозі всіх кімнат лежить ламінат або паркет одного кольору, підібрати двері нескладно - можна взяти такий же відтінок або на кілька тонів світліше. Але при різних підлогових покриттях можуть виникнути розбіжності. В такому випадку підтримайте колір двері іншими елементами дизайну - декоративними речами, меблями.
5
Можна не враховувати колір підлоги, а спиратися в основному на меблі. Якщо в квартирі переважає меблі темних відтінків, вибирайте двері на 4-5 тонів світліше. Щоб вони не виглядали похмурими, встановіть полотна з вставками зі скла. Світла предмети меблів вимагає такого ж оформлення двері.
6
Меблі в різних приміщеннях і навіть в одній кімнаті може розрізнятися, але стіни, як правило, скрізь майже однакові. Тому спробуйте підібрати двері до кольору шпалер або фарби. Не використовуйте однакові кольори: або змініть відтінок, або підберіть контрастний або гармонійний тон.
7
Найкращим рішенням для квартири з різними стилями інтер'єру є шпоновані двері: зовнішня сторона у них однакова, а внутрішня має індивідуальний дизайн, який можна підібрати для кожного приміщення. Так ви збережете гармонію у всіх кімнатах.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AFtRGUfOX-c
Зверніть увагу
Як же бути в тому випадку, якщо в приміщеннях квартири покладені різні підлогові покриття? Що робити, якщо двері підбирається під меблі - невже потрібно купувати в усі кімнати меблі однакового кольору? А може, доведеться встановлювати різні двері для кожного приміщення? Насправді, строгих правил щодо кольору дверей в інтер'єрі не існує.
Корисна порада
Двері в інтер'єрі - це як запонки, затиск для краватки в чоловічому костюмі, або брошка, капелюшок, рукавички в жіночому вбранні. Звертають на себе увагу, кажуть про смак володаря, підкреслюють стиль або вбивають навіть його зачатки. Звичайно, такий екстравагантний аксесуар підійде не будь-якого інтер'єру. Але виглядає доречно, якщо, наприклад, власник квартири хоче створити творчу атмосферу, підкреслити свою приналежність до сучасного мистецтва.