Що таке операційна система.

Операційної системою називається комплекс програм, які призначені для управління обчислювальними операціями комп'ютера. вона виступає в якості посередника між «залізом» і користувачем. Якщо ви зараз читаєте цю статтю з екрану монітора, отже, на вашому комп'ютері встановлена операційна система.
Інструкція
1
З її допомогою користувач може управляти комп'ютером. Грубо кажучи, операційна система - це найголовніша програма. Пристроями комп'ютера в операційну систему встановлюються драйвера і програми. Визначити версію операційної системи, яка встановлена на вашому комп'ютері, досить просто. Великого поширення набули системи сімейства Windows. Досить часто версія вказана на полотні робочого столу, а саме в правому нижньому кутку.
2
Також це можна дізнатися при запуску аплету «Властивості системи». Для цього поверніться до робочого столу і натисніть правою кнопкою миші на значку «Мій комп'ютер». В контекстному меню виберіть пункт "Властивості". Також цей аплет можна запустити натисканням клавіш Win (із зображенням вікна) + PauseBreak.
3
У вікні крім основних конфігураційних даних комп'ютера буде вказана версія операційної системи. Деякі користувачі звикли визначати версію при завантаженні системи. Якщо ви ще не так добре розбираєтеся в операційних система х або не можете визначити її версію, швидше за все, на вашому комп'ютері встановлена система сімейства Linux, які зараз менш поширені, ніж Windows . Як правило, системи Linux звичайними користувачами ігноруються, т.к. робота з нею не зовсім схожа з роботою в Windows.
4
Після завантаження системи перейдіть до робочого столу і натисніть клавіші Ctrl + Alt + T. У вікні програми «Термінал» введіть команду «uname -a» без лапок і натисніть клавішу Enter. Перед вами з'явиться інформація про ядрі Linux і конкретної збірці. Дізнатися про свою операційну систему більш детально можна на офіційному сайті, для цього необхідно ввести версію системи в порожнє поле будь-якої пошукової системи.