Що таке піксель.

Щоб зрозуміти термін " піксель ", необхідно уявити, що весь світ складається з частинок: колектив з окремих людей, людина складається з молекул, які представляють собою впорядковане скупчення атомів. Піксель - це частина графічного зображення або предмета.
Інструкція
1
За своєю суттю піксель - це не що інше, як точка. Напевно ви чули, що дозвіл екрана або фотознімку може вимірюватися в пікселях. Іншими словами, зображення, як мозаїка, складається з частин, найменшою з яких є піксель .
2
Щоб побачити пікселі, достатньо за допомогою графічного редактора або програми перегляду збільшити фото. Якщо ви побачите точки, з яких складається зображення, знайте, що це пікселі. Відкрийте будь-яку фотографію зі свого жорсткого диска, якщо у вас їх немає, перейдіть до папки «Мої малюнки», яка знаходиться в папці «Мої документи».
3
У папці, двічі клацніть по ярлику «Зразки малюнків», а потім по одній з наявних фотографій. У програмі перегляду зображень знайдіть інструмент «Збільшити +» і скористайтеся ним, збільшуйте його до появи характерних точок.
4
Також кількість пікселів, що використовуються в дозволах монітора, можна дізнатися з аплету «Властивості екрану». Для цього натисніть правою кнопкою миші на робочому столі і в контекстному меню виберіть пункт «Властивості» (для Windows XP) або «Дозвіл екрану» (для Windows 7).
5
В Windows XP перейдіть до вкладки «Параметри», в блоці «Дозвіл екрану» буде вказано значення поточного дозволу, наприклад, 1024 на 768 точок. Для його зміни досить зрушити повзунок в одну зі сторін і натиснути кнопку «Застосувати», так ви побачите, що кількість точок впливає на якість відображення картинки і значків на робочому столі.
6
У Windows 7 настройка дозволу перебуває на першій вкладці відкритого вікна. Вище повзунка кількості пікселів є вікно перегляду результату, перед застосуванням того чи іншого режиму можна подивитися, як це буде виглядати.
7
Для перегляду кількості пікселів зображень або фотографій необхідно викликати властивості файлу,. Натисніть правою кнопкою миші на значку картинки і виберіть пункт «Властивості». У вікні, перейдіть до вкладки «Зведення» та натисніть кнопку «Докладно». Значенням рядків «Ширина» та «Висота» є кількість пікселів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=62VEy5jufME