Як зробити фартух для кухні.

Головна ідея будь-якого фартуха на кухні - не тільки захист стін від жиру, але привабливість простору між шафами. Найбільш популярний і ідеальний вид обробки - плитка. Вона довговічна і добре миється.
Вам знадобиться
  • - плитка;
  • - наждачний папір;
  • - плитковий клей;
  • - зубчастий шпатель;
  • - плиткорез;
  • - волога губка.
Інструкція
1
Відстань між навісними шафками і підлоговими тумбочками повинно бути 50-60 см. До цієї величини додайте 10 см, щоб фартух заходив за підвісні шафи і був нижче рівня стільниці. Фартух по ширині повинен виходити за бічні шафи.
2
Намалюйте схему для розкладки плитки. Підготуйте поверхню стіни, куди будете укладати плитку. Для цього розберіть всі вимикачі і розетки. Заізоліруйте всі дроти.
3
Візьміть грубу наждачний папір і ошкурьте стіну для додання їй шорсткості, щоб краще прилипала мастика. Видаліть пил і заґрунтуйте поверхню.
4
Зробіть горизонтальну рівну лінію для нижнього ряду. Вертикальну лінію намітьте по центру фартуха .
5
На підлозі розкладіть плитку в тому порядку, в якому вона буде на стіні. Розміри повинні збігатися.
6
Приготуйте необхідну кількість плиткового клею або мастики. Не робіть великий обсяг розчину, інакше клей висохне передчасно.
7
Візьміть широкий зубчастий шпатель. Нанесіть кілька смуг розчину під невеликим кутом до поверхні.
8
Чи не розмазуйте клей ширше розміру восьми плиток. В клейовому розчині не повинно бути порожнеч. Для полегшення роботи промажьте стіну спочатку тонким шаром клею звичайним шпателем.
9
Від центру стіни викладайте нижній ряд плитки. Край плитки повинен збігатися з вертикальною лінією наміченої раніше.
10
Плитку щільно притисніть до клею і вирівняйте. Викладіть весь нижній ряд. Приберіть надлишки клеїть розчину навколо укладання.
11
Для наступного ряду нанесіть на поверхню стіни свіжий розчин. Декоративні вкладки укладайте, орієнтуючись на вертикальну розмітку. Поступово викладіть весь фартух.
12
Якщо необхідно зробити вставки, скористайтеся плиткорезом. Для цього намітьте олівцем лінію і відріжте потрібний шматок.
13
На другий день приступайте до затірки швів. Гумовим шпателем нанесіть затірку в шви. Складні місця і внутрішні кути обробіть мокрим пальцем.
14
Дочекайтеся повного висихання розчину. За допомогою вологої губки очистіть поверхню плитки від слідів затірки.
Щоб закрити простір стіни, прилегле до робочої поверхні для оброблення і приготування їжі, використовують кахельну плитку. Знаючи правила її укладання, можна своїми руками зробити фартух, який буде не тільки захищати стіну, але і прикрашати кухню.
Частина стіни, яка знаходиться між кухонною стільницею і навісними шафами, називають фартухом. Її прийнято обробляти міцним, вологостійким і естетично привабливим матеріалом - кахельної плиткою.

Підготовка поверхні до укладання плитки

Для того щоб робота по влаштуванню фартуха була виконана якісно, буде потрібно мати в наявності такі інструменти: - плиткорез; - болгарку; - шпателі: гумовий (невеликого розміру), з зубчастих лезом, з вузьким прямим лезом; - перфоратор; - олівець, рулетку, кутник для розмітки стіни; - будівельний рівень; - ємності для замішування розчину і затирання; Початок робіт - видалення з тієї частини стіни, на якій буде викладатися кухонний фартух, старого оздоблювального матеріалу. При необхідності ця поверхня вирівнюється, з неї віддаляється пил, після чого наноситься шар грунтовки глибокого проникнення. Якщо обсяг роботи великий, доцільніше використовувати не кисть, а валик. Наступний етап роботи - установка початкових планок. Вони послужать опорою для утримування першого ряду кахлю в потрібному положенні. Спочатку за допомогою олівця і будівельного рівня проводять рівну горизонтальну лінію в тому місці, де буде знаходитися нижня кромка фартуха. Після чого беруть перфоратор (дриль) і висвердлюють отвори під пластикові або дерев'яні Чопик. Прикладають до стіни міцну рейку і за допомогою саморізів фіксують її в потрібному положенні.

Яке сполучна використовувати для укладки плитки?

У торговельній мережі є багато видів клейових складів, призначених для роботи з кахлем. Можна вибрати будь-який з них. Ці суміші виготовляють у вигляді порошку, в який потрібно додавати воду. Розмішують клейовий склад за допомогою дрилі, оснащеної міксером. Для укладання плитки можна скористатися мастикою «Гарант», яка призначена для міцної фіксації на стінах виробів з різних матеріалів.

Технологія укладання кахлю для кухонного фартуха

На звороті плитки є ребриста керамічна поверхня, яку потрібно обмазати приготованим клеєм. Далі, кахель притискують до поверхні стіни і притримують руками протягом 5-10 сек. Після чого беруть спеціальні пластикові «хрестики», призначені для пристрою рівних і однакових за розміром швів, і закладають їх між рядом стоять плитками. Щоб перевірити правильність укладання декількох деталей фартуха, використовують будівельний рівень довжиною не менше 50 см. Якщо є необхідність, за допомогою плиткоріз виконують підрізування плитки. Після того як буде витримано час, рекомендований виробником плиткового клею, виконують затірку швів. Для цього використовують спеціальні суміші, які можуть бути як порошкоподібними і вимагають приготування, так і у вигляді вологої пасти.