Як змусити себе багато не є.

Часто банальне переїдання є причиною жирових складок і зайвої ваги, а як наслідок - низької самооцінки і постійних стресів. Стреси ж в свою чергу також нерідко лікуються шкідливими смакотою, і часом здається, що це замкнуте коло абсолютно неможливо розімкнути! Однак, проявивши певну силу волі, своє харчування можна зробити різноманітним і помірним, а фігуру - стрункою і підтягнутою. Отже, як менше їсти?
Інструкція
1
По-перше, прислухайтеся до свого організму. Які продукти викликають у вас тяжкість і проблеми з травленням? Знайдіть сили відмовитися від них і замінити чимось більш легким і корисним. Наприклад, заміна жирного молока на знежирене відіб'ється на смакових відчуттях зовсім незначно, але істотно полегшить роботу вашої травної системи. Також вибирайте сири з меншим вмістом жиру, відмовтеся від смаженого м'яса, а замість цього обзаведіться пароваркою або полюбите тушковані блюда.
2
Навчіться правильно поєднувати страви - корисніше (і набагато смачніше!) Вживати білки і "важкі" вуглеводи окремо. М'ясо потрібно подавати зі свіжими або злегка обробленими паром овочами, а від звичного гарніру у вигляді крохмалів (картоплі, рису) варто відмовитися - таке навантаження на шлунок непосильна і він відправляє неперетравлену їжу далі по кишечнику, стаючи причиною накопичення токсинів і процесів гниття.
3
Зменшуйте звичні порції спочатку в півтора, а потім в два рази. Їжте їх повільно, ретельно пережовуючи їжу і насолоджуючись її смаком і ароматом. Дивно, але навіть коли ви голодні, приступили до трапези і отримали необхідну кількість поживних речовин, мозок здатний зрозуміти це далеко не відразу, а тільки через 20, а то і всі 30 хвилин! Тому повільне прийняття їжі - перший крок до здорового тіла та збалансованому харчуванню без переїдання.
4
Подумайте і оцініть, в якій атмосфері ви зазвичай снідаєте, обідаєте або вечеряєте. Вона повинна бути тихою, приємною і спокійною. Добре, якщо навколо буде багато простору і світла, в такій атмосфері ви не будете поспішати і будете довше насолоджуватися трапезою. Намагайтеся не включати телевізор і музику - це відволікає мозок, і в результаті ви непомітно для себе з'їдаєте набагато більше.
5
Пийте велику кількість води - дуже часто наш організм приймає почуття спраги за голод і ми намагаємося позбутися цього почуття хоч яким-небудь перекусом, коли на пару годин нас може наситити один стакан води без газу! Не пийте відразу після їжі холодні напої - вчені довели, що вона здатна "проштовхувати" щойно надійшла їжу далі по травному тракту, і вона просто не встигає перетравитися. Почуття голоду в такому випадку настає набагато швидше, і в результаті закінчується ожирінням.
6
Самое щільне прийняття їжі - це сніданок. Навіть якщо ви звикли випивати одну чашку кави, починайте поступово збільшувати порцію раціону для сніданку. Спочатку готуйте собі кашу або мюслі і з'їдайте їх, навіть не відчуваючи почуття голоду - вуглеводи не дадуть зголодніти до самого обіду і зарядять енергією. Потім додайте шматочок сиру, потім і фрукт. Так ви привчите себе не об'їдатися під час обіду і вечері. Їжте частіше, але зовсім невеликими порціями - це налагодить роботу шлунка і кишечника, і їжа буде перетравлюватися швидко і легко.