Як визначити напруга трансформатора.

Трансформатор - електричний прилад, призначений для перетворення напруги. Напруга трансформатора безпосередньо залежить від кількості витків його обмоток і вимірюється вольтметром.
Інструкція
1
Щоб виміряти напругу, користуйтеся вольтметром - приладом, який визначає напругу в електричних ланцюгах. Напруга вимірюється в «вольтах» (міжнародна система одиниць - V, в російській варіанті - В). Щоб виміряти напругу трансформатора, необхідно поміряти напругу на його обмотках.
2
Для вимірювання вхідного напруги підключіть два контакти вольтметра паралельно до контактів первинної обмотки. За шкалою вольтметра відзначте вийшло значення напряженія.Ізмереніе що виходить напруги відбувається подібним же чином на контактах вторинної обмотки. Для цього підключіть вольтметр паралельно до двох контактам вторинної обмотки і подивіться на шкалу вольтметра. Вона показує напругу на виході трансформатора.
3
Проведіть вимірювання кілька разів і порівняйте результати. Знайдіть середні значення ізмереній.Ізмеренія напружень трансформатора необхідні для визначення коефіцієнта трансформації трансформатора. Це потрібно для правильного вибору приладу в конструкції. Помилковий вибір може привести до непередбачених наслідків, нагріванню обмоток трансформатора та пожежі.
4
Сьогодні трансформатори застосовуються в багатьох областях промисловості. Без трансформаторів неможливо побудувати жодну електростанцію. Широко використовуються трансформатори в радіотехніці, автомобілебудуванні, для живлення різних вузлів в электроприборах.Используемые промислові трансформатори оснащуються усіма видами захисту від ненормальних режимів роботи, механічних пошкоджень, а також вимірювальними приладами, щоб мати можливість спостерігати за роботою трансформатора.
Зверніть увагу
Трансформатори бувають підвищують і знижують. Конструктивно вони складаються з сердечника і обмоток, первинної та вторинної. На первинну обмотку подається вхідна напруга. З вторинної обмотки знімається що виходить (знижений або підвищений залежно від типу пристрою) напруга.
Мережеві трансформатори застосовуються в якості джерел змінної напруги в різній апаратурі. При виготовленні саморобних пристроїв виникає необхідність підбору трансформатора з підходящими параметрами. Перед вимірюванням вихідних напруг необхідно знайти первинну обмотку, щоб можна було включити трансформатор в мережу.
Вам знадобиться
  • - Потужна електролампа в патроні;
  • - мультиметр.
Інструкція
1
Уважно огляньте трансформатор. На деяких моделях трансформаторів обмотки підписані на верхньому шарі ізоляційної паперу і підписані відповідні висновки. Трансформатори ТПП повністю залиті компаундом зеленого кольору, їх ще називають військовими трансформатора ми. На них пишуть марку, яка є в довіднику по таким трансформатора м, і нумерують висновки обмоток. Знайти первинну обмотку трансформатора від підсилювача або низьковольтного блоку живлення досить просто - вона виконана проводом меншого перетину, ніж вторинна обмотка. Знайти первинну обмотку малопотужного трансформатора від приладів можна, вимірявши опору всіх обмоток. Обмотка з найбільшим опором буде первинної.
2
На старій лампової апаратурі застосовувалися потужні багатообмоточні трансформатори типу ТАН. Опір їх високовольтних обмоток відрізнялося незначно, і за значенням опору обмотки не можна було однозначно судити, яка обмотка є первинною. Щоб знайти первинну обмотку такого трансформатора , виміряйте опір кожної обмотки і запишіть отримані значення на папір, відзначте також номери їх висновків. Ті обмотки, опір яких прагне до нуля - це низьковольтні обмотки, призначені для живлення напруження катодів радіоламп. Решта обмотки можна досліджувати, подавши на них напругу.
3
Підключіть потужну електролампу на 220В послідовно з досліджуваної обмоткою трансформатора і включіть в мережу отриману електричну ланцюг. За допомогою мультиметра, перемикання в режим вимірювання змінної напруги, виміряйте напругу на обмотці трансформатора . Після цього вимкніть живлення і досліджуйте інші обмотки. Запишіть отримані результати на папір. При дослідженні обмоток будьте обережні і ніколи не перемикайте обмотки при включеному мережевому живленні. При подачі напруги на обмотку не торкайтеся висновків інших обмоток, так як на них індукуються відповідні напруги.
4
Зробіть мережевий кабель з тримачем для запобіжника, встановіть запобіжник на струм 1А.
5
За зробленими записам знайдіть обмотку, на якій було найбільше напруження харчування. Увімкніть трансформатор цієї обмоткою в мережу, підключивши послідовно мультиметр, перемкнутий в режим вимірювання струму. Якщо струм без навантаження не перевищує 30-50мА для трансформаторів потужністю 200-300Вт, можливо, первинна обмотка знайдена правильно.
6
Вимкніть мережеве живлення, відключіть мультиметр від досліджуваної обмотки, встановіть режим вольметра. Виміряйте напругу в мережі і запишіть отримане значення на папір.
7
Виміряйте напругу на знайдених катодних обмотках. Якщо при мережевому напрузі 220-225В воно становить 6,25-6,35В, значить, досліджувана обмотка є первинною.