Як робити колаж.

Перш ніж займатися створенням колажів , варто визначитися, що мають на увазі під цим терміном. Він походить від французького слова, буквально означає «наклеювання». В образотворчому мистецтві колажем називають технічний прийом, коли на основу наклеюють різні матеріали. З поширенням графічних редакторів колажем стали називати ще й картину, зроблену з шматочків інших зображень.
Вам знадобиться
  • - клей;
  • - папір;
  • - тканина;
  • - малюнки;
  • - ножиці;
  • - фотографії або програма Photoshop;
  • - комп'ютер;
  • - сканер;
  • - принтер.
Інструкція
1
Для виготовлення колажу продумайте спочатку його тематику та мету своєї роботи. Якщо ви хочете зробити графічний колаж, приготуйте ножиці, клей, папір різного кольору і фактури. Для більш складних і об'ємних колажів можна використовувати тканину, фольгу, сухоцвіти, черепашки, намистинки та інші декоративні елементи. Часто з таких колажів виходять справжні витвори мистецтва. До речі, дуже цікаві фактури виходять після прогонки через сканер або ксерокс пом'ятою паперу, тканини чи марлі.
2
Клей для колажу використовуйте гумовий: він не залишає відбитків пальців і патьоків на папері, до того ж він більш міцний. Добре підходить для колажів клей, спочатку призначений для приклеювання пінопластових панелей і плінтусів на стелю. Двосторонній скотч підходить тільки в тому випадку, якщо папір, до якої клеїться скотч, не надто тонка.
3
Ножиці підготуйте гострі, а для вирізання особливо дрібних деталей обзаведіться манікюрними ножицями. Для рівного краю купіть макетний ніж з пластиковою ручкою і висувним лезом.
4
Після того як ви підготуєте всі інструменти, візьміть щільний папір для заснування колажу, акуратно виріжте фрагменти і наклейте їх на основу. Багате декорують колаж аплікаціями з різних матеріалів.
5
По завершенні роботи, якщо текстура колажу дозволяє, відскануйте його, так ви приберете недоліки у вигляді відблисків на пошкодженій папері і зможете подарувати пару примірників свого шедевра друзям і шанувальникам. Колажі можна оформляти в рамки і вішати на стіну замість картин.
6
В «Фотошопі» колаж робиться з використанням декількох знімків. Для цього спочатку виріжте всі фотографії за допомогою інструменту Crop Tool. Перенесіть їх в Photoshop. Щоб вони розташовувалися одна на інший, утримуйте Shift.
7
З'єднайте всі шари з фотографіями, перемістіть фото на бажане для нього місце інструментом Move Tool Роз'єднайте шари і перемістить один шар вліво, інший вправо, потім злийте всі шари з фотографіями. За допомогою «Фотошопа» можна робити різноманітні колажі, так що не ігноруйте це сучасний засіб обробки фотографій.