Як знижувати преднізолон. преднізолон: Як зменшувати.

Преднізолон відноситься до групи глюкокортикоїдних препаратів, що призначаються при широкому спектрі захворювань. Щоб уникнути ускладнень його слід приймати виключно за призначенням лікаря, строго дотримуючись дозування і не припиняючи прийом препарату різко, оскільки це може привести до плачевних наслідків. Дотримуйтесь рекомендації, які дозволять вам безболісно знизити дозування преднізолону.
Інструкція
1
Якщо ви призначили пацієнтові лікарський засіб преднізолон в якості терапії при вираженому остеопорозі, розвиненою виразкової хвороби, поліомієліті і міопатії, потрібно чітко оцінити тяжкість самого захворювання і визначити терміни необхідного введення даного препарату. Спочатку вводите хворому високу початкову дозу преднізолону, встановлювану індивідуально відповідно до ефективності терапії, показаннями і загальним станом пацієнта. При цьому не перевищуйте максимальну добову дозу преднізолону в 200 міліграмів, в більшості випадків допустима доза для дорослих - 5-60 мг/сут.
2
Для дітей доза преднізолону встановлюйте, виходячи з маси тіла, при цьому загальна кількість використовуваного ліки не повинно перевищувати 0,14 мг/кг ваги тіла дитини на добу, а добова доза підрозділяється рівними частинами на три-чотири прийоми, бажано через рівні проміжки часу. У плазмі крові максимальна концентрація преднізолону досягається через годину-дві після введення, а вже через 3,5 години починається період напіввиведення, тому постійно підтримуйте необхідну концентрацію препарату в крові пацієнта. Рекомендації, як знижувати преднізолон, стосуються вже другого тижня вживання, так як прийом преднізолону в таблетках або у вигляді ін'єкцій не можна припиняти різко.
3
По-перше, щоб у хворого після припинення введення преднізолону не розвинулася ниркова недостатність, після тижня введення препарату знижуйте дозу до 20% або більше. Потім, вже до кінця другого тижня використання даного глюкокортикоидного препарату, необхідно зменшення дози преднізолону на добу на 2-3 міліграма. Тому щодня протягом 7-10 днів вводите хворому препарат в меншій кількості до повного припинення використання преднізолону.
4
По-друге, в разі, коли пацієнту необхідно тривале лікування глюкокортікоїдним препаратом, зниження дози преднізолону на другому тижні його використання дозволить лише знизити рівень вмісту лікарського засобу в плазмі крові. При необхідності тривалої терапії преднізолоном для дітей, які не досягли чотирнадцятирічного віку, здійснюйте переривчастий введення препарату - в перші три дні терапії вводите пацієнтові повні добові дози преднізолону, потім робіть перерву у використанні препарату на чотири дні, а після продовжуйте введення ліки, але вже в зменшеній дозі.