Як відрегулювати змішувач.

Будь змішувач , від найдешевшої вітчизняної моделі до найскладнішого і дорогого, коли-небудь ламається. Його поломка створює безліч проблем. Щоб не втрачати час в очікуванні сантехніка, розберіть змішувач і відрегулюйте його самостійно.
Вам знадобиться
  • - спеціальний ключ;
  • - викрутка;
  • - ущільнювач;
  • - наждачний папір;
  • - абразивна паста.
Інструкція
1
Щоб відрегулювати змішувач , перевірте стан гайки поворотного зливу. Зверніть увагу на розтискне кільце і гумовий ущільнювач. Особливо часто виходить з ладу ущільнювач. У разі непридатності його необхідно замінити. Якщо під рукою немає запасний деталі, підійде будь прокладка з гуми, підігнана за розміром. Замість разжимного кільця з пластмаси можна без шкоди для роботи змішувача навертеть мідного дроту. Головне, щоб вона збігалася по діаметру.
2
Огляньте перемикаючий пристрій, що служить для переведення води на душ або кран. Це найбільш вірогідна проблема, що виникає у 80% змішувачів різних конструкцій. Потрібно перевірити прокладки і кільця ущільнювачів. Їх стан в більшості випадків виявляється непридатним для подальшої служби. Перший симптом поломки перемикача - калюжа під змішувачем, що надходить ривками вода і сторонні звуки, що доносяться з труби водопостачання.
3
У випадку, якщо підтікання води не вдалося відрегулювати за допомогою заміни несправних кілець і прокладок, вивчіть зовнішній стан змішувача, чи немає помітних механічних пошкоджень. При їх відсутності, приступите до демонтажу змішувача для того, щоб відрегулювати розташування конічної пробки гнізда. Для цього демонтуйте змішувач і перевірте стану прокладок, а також підгонку пробки гнізда.
4
Відкрутіть гайку, витягніть рукоятку разом зі шпинделем. Акуратно витягніть пробку, намагаючись не зробити додаткових ушкоджень. Візьміть крейду і проведіть на пробці пару-трійку смуг. Після чого вставте пробку назад в гніздо і проверніть спочатку в одну, потім в іншу сторону.
5
Знову витягніть пробку і перевірте стан смуг з крейди. Якщо вони стерті нерівномірно, то це означає, що пробка нерівно прилягає до стінки і на її поверхні є так звані «задираки», усунути які можна за допомогою наждачного паперу. Після цього використовуйте абразивну пасту для точного регулювання зазорів між гніздом і пробкою.