Як розпланувати садову ділянку. Як розпланувати дачну ділянку.

Навіть невеликий садовий ділянку може стати важливою підмогою в господарстві й улюбленим місцем відпочинку для всієї родини. При цьому дуже важливо заздалегідь скласти чіткий план вашого дачного господарства, щоб правильно розбити його на зони.
Інструкція
1
Зберіть інформацію про вашій ділянці: дані про грунт, рівні ґрунтових вод, про те, як впливає на ділянку вітер. Визначте, де на садовій ділянці відкриті сонячні місця, а що постійно приховано тінню. Ця інформація в нагоді вам, при виборі рослин для посадки або місця для штучної водойми.
2
Розбийте ділянку на функціональні зони. Традиційно садовий ділянку включає в себе зону відпочинку, господарські споруди, город, квітник, сад з плодовими деревами. Не забудьте про доріжки, які будуть їх з'єднувати. Обміркуйте, де краще розмістити плавальний басейн або невеликий штучний ставок.
3
Облаштуйте зону відпочинку. Якщо в родині є маленька дитина, площадку для дитячих ігор варто розмістити в тіні хоча б частково. Любителям приймати сонячні ванни краще розташувати необхідну садову меблі на відкритому місці. Зона відпочинку також може включати в себе місце з шашличниці або жаровнею для барбекю.
4
Продумайте господарську частину. Її зазвичай розміщують в дальньому кутку ділянки, де необхідні будівлі будуть не так кидатися в очі. До них відносяться бочки для зберігання води, сарай, туалет, компостний короб і сміттєві баки. Існує безліч способів замаскувати господарські споруди. Найдієвіший з них - жива огорожа, яка з часом стане додатковим прикрасою вашого саду.
5
Підберіть рослини для посадки. Продумайте вид квітника в різні пори року так, щоб коли одні рослини відцвітали їх поступово змінювали інші. Так весняні фіалки і нарциси поступово поступляться місцем літнім флокси і лілійників, а ті в свою чергу астра, жоржинам і гортензії, які цвітуть восени. Не забудьте, що рослини повинні ефектно поєднуватися один з одним. Досвідчені ландшафтні дизайнери радять планувати квітник по методу контрасту: висаджуйте рослини різних сортів поруч один з одним і використовуйте кілька видів щебеню, каменю та піску в облаштуванні садових доріжок.
6
Знайдіть місце для плодового саду. Якщо квітник можна висаджувати як поруч з ганком так і вздовж садової огорожі, то дерева і чагарники краще згрупувати в центрі ділянки або за його периметру. Тоді ряд кущів може служити живоплотом. Теплолюбні груші і сливи необхідно ховати від сильного вітру, тоді як яблуню можна посадити з північно-західного боку, щоб вона також захищала інші посадки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W9pyxjibkGg
Корисна порада
Продумуючи штучна водойма, визначитеся, якого ефекту ви хочете добитися. Спокійна гладь невеликого озера заспокоює і розслабляє, тоді як струмок, навпаки, оживляє сад.