Як зробити лижні палиці.

Якщо ви вирішили самостійно виготовити лижні палиці , то це не складе особливих труднощів. Але не думайте, що палиці можна зробити з будь-якого матеріалу - аби можна було чим відштовхнутися. У їх виготовленні є невеликі секрети.
Вам знадобиться
  • - алюмінієві заготовки;
  • - смужки шкіри;
  • - пластик для кілець;
  • - металеві заготовки наконечників;
  • - дриль;
  • - ножівка по металу.
Інструкція
1
Матеріал для палиць повинен бути легким і міцним. Покупні палиці виготовлені з карбону або пластику. Але при самостійному виготовленні цілком підійде алюмінієвий сплав.
2
Спочатку необхідно визначитися з довжиною палиць. Розрахуйте її наступним чином: з свого зростання відніміть 25-30 см. Це ідеальна довжина для катання на лижах класичним стилем. Для конькового кроку необхідні більш довгі палиці , всього сантиметрів на 15 менше вашого зростання.
3
Візьміть алюміній циліндричної форми, відміряйте необхідну довжину і відпиляйте ножівкою по металу дві заготовки.
4
Тепер просвердлите в кожній палиці отвори. Вони знадобляться для того, щоб просунути кінці петель в них. Петлі для рук краще виготовити з обрізків шкіри або синтетичної тканини. Виріжте з підготовленого матеріалу смужки, шириною до 3-х см. Приміряючи петлю на руку, визначте її довжину. Врахуйте, що при русі ваша рука повинна спиратися на петлю, а не на саму рукоять палиці . Не забудьте додати 4 см на вузол. Підготовлені петлі просуньте в отвір, по черзі по одному кінця і зав'яжіть вузлом так, щоб він не прослизнув в цей отвір.
5
Далі переходите до виготовлення ручок. Вони також виготовляються з різних матеріалів. Це може бути пробка, пластик, шкіра. Краще, якщо ви підберете матеріал, який не буде ковзати під рукою. Необхідно також продумати зручність ручок. Зробіть їх злегка розширеними догори, щоб у хвилини відпочинку можна було спокійно спертися на ручку. У нижній частині ручки виконайте невеликий уступ, який допоможе зняти частину навантаження з руки.
6
Тепер зробіть два невеликих отвори в нижній частині палиці . Тут ви закріпіть опорне кільце - лапку. Вона необхідна для того, щоб ваша палиця не провалювалися в сніг. Такі кільця можна зняти зі старих зламаних палиць або вирізати у формі кола з будь-якого пластику. Універсальний діаметр лапки - 60-70 см. Закріплюйте їх на висоті 5-7 см від низу палиці .
7
Залишилося підібрати наконечник для палиці . За своєю формою вони бувають конічні і у вигляді зворотного конуса. Якщо ви припускаєте спускатися по крижаних схилах, тоді виріжте наконечник у вигляді зубчастої корони. Вставте заготовку в порожнисту палицю і все - ваша конструкція готова.