Як визначити дату випуску автомобіля. Як дізнатися дату складання машини.

Точно визначити дату випуску автомобіля іноді просто необхідно. Тільки маючи всі відомості про виробництво машини, сумлінну продавець виставить її на продаж, а знає і досвідчений покупець погодиться на придбання автомобіля .
Вам знадобиться
  • - документи на автомобіль;
  • - інструкція до автомобіля;
  • - комп'ютер з виходом в інтернет.
Інструкція
1
Щоб уточнити рік та точну дату випуску транспортного засобу, скористайтеся ідентифікаційним номером автомобіля (VIN) .Ви зможете знайти його, перш за все, в супровідних документах на машину. Якщо з якихось причин документи подивитися не вдасться, зверніть увагу на звичайні місця розташування VIN номера. В сучасних автомобіля х ідентифікаційний номер найчастіше прикріплюється в верхній частині торпеди, з боку водія, у самого вітрового скла. Також VIN код може бути виявлений на передній лівій стійці кузова або на моторному щитку, під капотом машини.
2
Перепешіте VIN номер і спробуйте з'ясувати через базу даних інформацію про рік випуску автомобіля . В наші дні зробити це можна і через інтернет. Такі сайти як http://www.vinfact.com/, http://vinexpert.ru/content/vin_besplatno_proverit і багато інших допоможуть навіть без реєстрації розшифрувати VIN код. Проблема, однак, полягає в тому, що часто модельний рік, вказаний в VIN, не збігається з реальною датою випуску транспортного засобу.
3
Відкрийте капот автомобіля і знайдіть номер двигуна, в якому виробник також зазвичай вказує дату виробництва. Якщо інформація, отримана в результаті з'ясування номера двигуна, знову викликає питання, потрібно знайти номер кузова транспортного засобу.
4
Номер кузова машини необхідно зафіксувати і використовувати в подальшому для офіційного запиту в ГИБДД. У дорожньої поліції є обширна база даних, за якою буде просто визначити дату випуску машини.
5
У разі якщо при порівнянні декількох джерел виходять суперечливі результати, уточніть вік авто за допомогою вивчення маркування різних деталей машини. Зверніть увагу на нижню частину ременя безпеки в салоні, багажні амортизатори, пластмасові рассеиватели задніх фар. З достатньою ймовірністю визначити правильний рік виробництва машини допоможуть номера, нанесення на стекла салону.
Точна дата випуску автомобіля - дуже важливий критерій для повного розрахунку мита, що сплачується за автомобіль. Різні країни-виробники машин встановлюють свої правила по визначенню року випуску "залізного коня". Одні визначають це за номером кузова, інші по VINу. Якщо знати, які норми прийняті у того чи іншого автозаводу, то можна легко зрозуміти, скільки років вашому транспортному засобу.
Вам знадобиться
  • техпаспорт
Інструкція
1
Щоб визначити рік випуску вашого японського автомобіля, загляньте під капот. Там знайдіть інформацію про марку, модель і номері кузова. Вона повинна бути написана на спеціальній накладці або наклейці. Саме по них і потрібно визначати рік випуску машини. Також можна пошукати необхідну інформацію щодо віку машини та по документам на транспорт.
2
У європейських автомобілів рік випуску потрібно визначати за допомогою VIN-номера. Саме він є основним ідентифікатором машини. Являє собою 17-значний буквено-цифровий код, бла року ря яким можна дізнатися практично всю інформацію по країні виробникові, типу кузова, році випуску транспортного засобу. Адже в VINе кожна буква і цифра відповідає за певну інформацію. Так, наприклад, році випуску присвоюється відповідна буква або цифра. Зазвичай вона знаходиться ближче до кінця цього номера.
3
Роки випуску моделей з 1971 по 1979 і з 2001 по 2009 позначають останньою цифрою календарного року. Тобто автомобілю, випущеному в 2005 році, буде відповідати цифра 5. А ось машинам, випущеним в період з 1980 по 1995 рік, відповідають тільки літерні значення, вказані в ідентифікаційному автомобільному номері. Вік певної моделі транспортного засобу в більшості європейських марок можна знайти на 10 місці VIN-коду.
4
Можна пошукати рік випуску у підтриманої іномарки в техпаспорті. Приблизно у чверті таких машин відповідна інформація на цю тему знаходиться саме в такому документі на транспортний засіб. Якщо ж в базі ГИБДД не вистачає даних, то в техпаспорті можна буде побачити позначку "н/н» - «не знайдений".
5
В деяких моделях, наприклад мерседесі, рік випуску варто пошукати на кермі. Тільки для цього доведеться трохи розібрати рульове колесо - зняти гумову накладку, що прикриває сигнал. Там ви повинні виявити незвичайне клеймо у вигляді сонечка і цифр, які, власне, і вказують рік випуску . Крім цього, практично у всіх іномарок їх вік можна дізнатися, прочитавши необхідну інформацію на кріпильних елементах ременів безпеки.