Як розписати посуд. розпис посуду акрилом з чого почати.

Посуд, розписана своїми руками, стане ексклюзивним подарунком, причому впоратися з цим завданням зможе навіть дитина, яка вже володіє пензликом. Потрібно всього лише придбати спеціальні фарби для розпису посуду і саму посуд , а почати бажано з нескладних малюнків.
Вам знадобиться
  • - акрилові або вітражні фарби;
  • - м'який пензлик з тонким кінчиком;
  • - спеціальний контур для кераміки;
  • - трафарети для нанесення малюнків;
  • - м'яка губка для видалення надлишків фарби і нанесення фарби;
  • - керамічний посуд (тарілки, кухлі, миски);
  • - малярський скотч.
Інструкція
1
Для розпису візьміть білу керамічну посуд або прозору скляну. Продумайте візерунок заздалегідь, можна навіть заздалегідь зобразити його на папері.
2
Перед роботою вимийте посуд і знежирте її ацетоном. Тепер нанесіть контур малюнка і залиште його висихати протягом 2-3 годин. Якщо у вас є навички малювання і ви впевнено тримайте пензлик, можна не використовувати контур або трафарет.
3
Коли контур повністю висох, приступайте до заповнення його фарбами. Закінчивши роботу, залиште посуд в горизонтальному положенні для повного висихання.
4
Акрилові фарби повністю висихають за 24 години, вітражні - за 6 годин. Посуд, розписану вручну, можна додатково термічно обробити для закріплення фарб на поверхні посуду. Помістіть виріб в холодну духовку і розігрійте її до 150-180 ° С. Посуд, розмальовану акриловими фарбами, витримуйте в духовці 15 хвилин. Для закріплення вітражних фарб знадобиться 40 хвилин. Потім духовку потрібно вимкнути і дати посуді самостійно в ній охолонути.
5
Розписувати можна і дерев'яну посуд . Попередньо її потрібно обробити дрібнозернистою шкіркою. Малюнок нанесіть олівцем, потім обведіть гуашшю або акриловими фарбами. Після повного висихання малюнка для додаткової його захисту покрийте посуд лаком.
6
Розписати широку тарілку з внутрішньої сторони можна за допомогою трафарету. В якості трафарету використовуйте мереживо або тасьму. Підготуйте тарілку до роботи: знежирте поверхню і обмежте малярським скотчем робочі поверхні, щоб фарба не потрапила на білі частини тарілки.
7
Робочу поверхню покрийте 2-3 шарами білої фарби. Перші два шари повинні добре висохнути, на третій шар, не чекаючи повного висихання, прикріпіть мереживо або тасьму.
8
Мереживо додатково закріпіть скотчем, щоб воно не рухалося під час роботи. Наберіть фарбу потрібного кольору на губку і акуратно і рівномірно нанесіть узор через трафарет на тарілку.
9
Закінчивши роботу, зніміть трафарет і відклейте скотч, причому трафарет потрібно знімати негайно, інакше він приклеїться до тарілки. Фарбу закріпіть в духовці, якщо цього вимагає інструкція. Для остаточного висихання фарби знадобиться тиждень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ysGKO1ksYU4
Зверніть увагу
Акрилові фарби вимагають акуратної роботи: забруднилися, змивайте їх негайно, після засихання фарби видаляти дуже важко. Не варто малювати занадто великі деталі або фон з боків посуду - фарба може стекти або висохнути нерівно. Невеликі деталі переважніше - зафарбовуйте і сушіть їх по черзі з різних сторін.
Корисна порада
При покупці фарб враховуйте рекомендації виробника: багато хто не рекомендують використовувати акрилові або вітражні фарби для розпису харчової посуду.
Речі, зроблені і декоровані власними руками, здавна цінувалися набагато більше звичайних речей, куплених в магазині. Навіть звичайна скляна кружка може стати унікальним і неповторним творчим подарунком, якщо ви розпишете її спеціальними вітражними фарбами і задекоріруете оригінальним способом - таку кухоль ніхто не зможе знайти в магазині, і ваше виріб буде по-справжньому рідкісною роботою.
Вам знадобиться
  • Скляна гуртка, прозорі скелетовані листя для флористики, обпалюваний лак для декупажу, обпалюваний вітражний контур, тонка кисть, серветки, розчинник і ватяні палички.
Інструкція
1
Знежирте кухоль , протерши її розчинником або рідиною для зняття лаку з ацетоном. Після цього виберіть два-три однакових листа з набору флористичних листя. Вони повинні мати рівну поверхню без сколів і тріщин.
2
У невелику пластикову ємність налийте невелику кількість лаку для декупажу і відразу ж закрийте баночку з лаком, щоб він не засох. Перший лист прикладіть до гуртку і акуратно нанесіть поверх листа лак кистю. Слідкуйте за тим, щоб лист не зміщувався і не деформувався.
3
Приклейте лаком лист до кухля, ретельно промащуючи краю і гострі кінчики. Зайві патьоки лаку зітріть ватною паличкою. Якщо у листа є стирчить гілочка або держак, капніть під нього лак і приклейте держак шматочком пластиліну, притискаючи його до скла.
4
Приклейте, повторивши всі описані дії, ще три листа, а потім промийте кисть. Коли виріб висохне, акуратно соскребіте ножем зайвий лак, що виходить за межі листя. Потім зніміть пластилін з живців і стирчать фрагменти держака зріжте гострим ножем.
5
Візьміть контур для вітражного розпису і нанесіть узор на поверхню гуртки, постійно протираючи носик контуру серветкою, щоб він не забруднився. Якщо ви допустили помилку, зітріть зайвий фрагмент візерунка ватною паличкою, поки контур не встиг висохнути. Також помилкові фрагменти можна після висихання зішкребти ножем.
6
Акуратно розпишіть обраним орнаментом всю кухоль , стежачи за тим, щоб не змазати вже створену розпис, а потім підсушіть кухоль протягом 24 годин і поставте її в духовку . Обпалювати кухоль в духовці стільки часу, скільки було вказано в інструкції до лаку і до контуру. Ваш подарунок готовий.