Як розпізнати формат файлу.

Вся інформація на комп'ютері зберігається у вигляді файлів різного формату . Кожне додаток звертається і працює з тими ресурсами, які може «прочитати». Знання про те, як розпізнати формат файлу, може придатися користувачеві в різних ситуаціях.
Інструкція
1
Звертайте увагу на іконки файлів. Для полегшення орієнтування в системі Microsoft Windows кожен тип файлу має свою іконку. Найчастіше такі значки відповідають іконці програми, за допомогою якого файли можна відкрити. Так, наприклад, файли, створювані в текстовому редакторі Microsoft Office Word, мають іконку у вигляді листа з буквою W (Word), а іконки файлів зі звуковими доріжками відповідають виду значка програвача.
2
Вчіться розуміти розширення файлів. Ім'я будь-якого файлу складається з двох частин: до точки знаходиться назва файлу, присвоєне йому користувачем або програмою, після точки - позначення типу файлу. Якщо файли на вашому комп'ютері відображаються без розширення, відкрийте будь-яку папку. У верхньому рядку меню виберіть пункт «Сервіс», у випадаючому меню викличте компонент «Властивості папки», - відкриється нове діалогове вікно.
3
У вікні, перейдіть на вкладку «Вид» і за допомогою смуги прокрутки опуститеся вниз за списком в розділі «Додаткові параметри». Зніміть маркер з поля «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Натисніть на кнопку «Застосувати» і закрийте вікно властивостей, натиснувши на кнопку ОК або значок Х в правому верхньому куті вікна. Тепер ви зможете бачити розширення файлів.
4
При активному використанні різних додатків користувач запам'ятовує, які програми працюють з тим чи іншим форматом файлів. Будьте уважні і з часом ви все запам'ятайте. Якщо ж вам важко впорається з обсягом інформації, підведіть курсор до файлу, формат якого хочете дізнатися, клікніть по ньому правою кнопкою миші і в випадаючому меню виберіть пункт "Властивості".
5
У вікні на вкладці «Загальні» зверніть увагу на розділи «Тип файлу» і «Додаток». Саме тут містяться відповіді на питання, в якому форматі збережений файл і за допомогою якої програми його можна відкрити. Ознайомившись з даними, закрийте вікно, натиснувши на кнопку ОК, «Скасування» або на значок Х в правому верхньому куті вікна.
6
Якщо система не розпізнає тип файлу, скористайтеся пошуком в мережі інтернет. На сьогоднішній день інформацію про типи файлів можна знайти на різних ресурсах. Наприклад, на сайті за адресою http://open-file.ru достатньо ввести в поле пошуку розширення невпізнаного файлу, натиснути кнопку «Знайти» і дочекатися, поки вся потрібна інформація відобразиться на екрані.