Як зшити фартух.

Найпростіший фартух під силу зшити навіть зовсім недосвідченою кравчині (не дарма це перша річ, яку шиють дівчинки на уроках технології в школі). Однак господарці, яка проводить багато часу на кухні, потрібно красивий і оригінальний фартух , який допоможе скрасити години, проведені за щоденною роботою.
Вам знадобиться
  • - різнобарвна тканина;
  • - атласна тканина для зав'язок;
  • - нитки;
  • - кравецькі шпильки;
  • - ножиці ;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
З атласу зшийте зав'язки і пояс. Для зав'язок викроїте прямокутник шириною 12 сантиметрів і завдовжки 70-80 сантиметрів. Деталь складіть навпіл і прострочіть на швейній машинці, причому краю прострочите навскоси, а посередині залиште приблизно п'ять сантиметрів не зашитими. Зріжте куточки близько до шву. Через відкрите отвір виверніть деталь на лицьову сторону. Розправте куточки і проутюжьте. Замість тканини ви також можете скористатися широкими атласними стрічками.
2
Для пояса зшийте аналогічну деталь, але її довжина повинна бути в два рази більше обхвату вашої талії. Крім того, залишіть незашітие двадцять п'ять сантиметрів у верхній частині пояса і шістдесят - у нижній.
3
Для нагрудника викроїте квадрат розміром 25х25 см. Для основної деталі фартух а - прямокутник 60х25 см. Крім того, вам знадобляться деталі для оборок з тканини контрастних кольорів. Їх довжина складе 15 сантиметрів, а ширина - 70 см.
4
Обробіть оборки. Підробити нижній край кожної деталі і при бажанні прикрасьте його тасьмою або мереживом. Уздовж верхньої частини прямокутника прокладете машинні строчки із слабким натягом верхньої нитки, стягніть їх до довжини 60 сантиметрів. Першу оборку пристрочите до нижнього краю основної деталі фартух а, а решта - на відстані трьох сантиметрів один від одного. Деталь отутюжьте. Підігніть два рази бічні зрізи і прострочіть на швейній машинці.
5
Далі обробіть нагрудник. Відігніть зрізи два рази на виворітну сторону і приметайте до верхньої частини зав'язки. Прострочіть на машинці, отутюжьте і витягніть намітку.
6
Нагрудник вставте у верхнє незашітим отвір пояса (шириною 25 см), деталі змітайте або сколіть кравецькі шпильками. А основну частину - в нижній отвір (шириною 60 см) і теж змітайте. Прострочіть всі шви на машинці, отутюжьте і видаліть намітку.