Як побудувати зимівник для бджіл.

Мед - продукт життєдіяльності бджіл , який містить величезну кількість вітамінів і мінеральних речовин. Для зимового утримання бджіл необхідно побудувати спеціальне приміщення, яке має свою назву - зимівник.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили побудувати зимівник для бджіл власними руками, треба подбати, щоб земельна ділянка була досить сухим і знаходився на височині. Це допоможе запобігти стікання вод після дощів і танення снігу. Ділянка має бути максимально захищений від холодних вітрів. Торцеву частину вулика встановіть з підвітряного боку.
2
Тепер визначитеся з розмірами майбутнього зимівник а, виходячи з кількості бджіл інших сімей, які будуть в ньому проживати. Крім бджіл , в зимівник е будуть зберігатися корпуси з кормовими запасами. Якщо вуликів небагато, тоді вони можуть розміщуватися по одному ряду уздовж бічних стінок. Внутрішню ширину можна обчислити з розміру вуликів і проходу між рядами. При вмісті бджіл в 12-рамкових однокорпусних вуликах ширина зимівник а складе 2,3 метра.
3
Для того щоб вибудувати стіни зимівник а для бджіл , зазвичай використовують цеглу. Якщо на вашій ділянці твердий грунт, тоді варто застосувати горбиль або пластини. Підлоги повинні бути двошарові: спочатку насипте 20 сантиметровий шар утрамбованої глини, а зверху покладіть 10 сантиметровий шар річкового піску. Не робіть підлоги зимівник а з дерев'яних матеріалів, так як під час ходіння стелажі будуть вібрувати, цим ви потурбувати бджіл .
4
Стеля змайструєте з пластин, які слід укласти на дерев'яні балки. Поверх них нанесіть 3 сантиметровий шар глиняної замазки, зверху - 5 сантиметровий шар піску, змішаного з битим склом (щоб не гризли миші). Далі 7 сантиметровий шар гліноорганіческой суміші і шар землі (сухий), товщина якого повинна становити 6 сантиметрів. В якості покрівлі використовуйте шифер або азбестоцементні листи.
5
З боку торця зимівник а рекомендовано прилаштувати невеликий тамбур, він захистить приміщення від вітру і може бути використаний для зберігання рамок, надставок з порожніми стільниками і корпусів, а також іншого майна, необхідного для кожного пасічника.
6
За допомогою витяжної і припливної труб здійсните вентиляцію зимівник а. На одну сім'ю бджіл доводиться 7-8 сантиметрів поперечного перерізу труб. Почніть будувати припливне канал з тамбура і прокладете його по підлозі зимівник а. Кінці труб закрийте металевою сіткою, вона допоможе захистити приміщення від мишей. У трубі зробіть засувку для подачі свіжого повітря, який дуже важливий для життєдіяльності бджіл . Полиці стелажів повинні мати ширину 70 сантиметрів, нижню встановіть на висоті 10-15 сантиметрів від рівня підлоги.