Як відстежити інтернет-трафік.

Працюючи в інтернеті , користувач може візуально контролювати з'єднання з мережею по значку підключення в системному лотку. Але в тому випадку, якщо значок підключення активний навіть під час простою комп'ютера, виникає необхідність більш повного контролю за трафіком.
Інструкція
1
Неконтрольована мережева активність комп'ютера може свідчити як про зараження системи шкідливим ПЗ, так і про її неправильному налаштуванні. Тому спочатку відкрийте «Панель управління» і відключіть автоматичне оновлення Windows. Потім, після перевірки комп'ютера, ви включите його знову.
2
Відкрийте папку автозапуску: «Пуск» - «Виконати», команда msconfig, вкладка "Автозавантаження", зніміть пташки з усіх непотрібних вам програм. Багато встановлюються програми самі прописують себе в автозапуск, що уповільнює завантаження і роботу комп'ютера.
3
Вимкніть всі непотрібні вам служби: «Пуск» - «Панель управління» - «Адміністрування» - «Служби». Список служб, які можна відключити, і опис процесу відключення знайдіть в інтернеті .
4
Виконавши попередні дії, перевірте роботу комп'ютера. Якщо трафік продовжує неконтрольовано використовуватися, відкрийте командний рядок: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартна» - «Командний рядок». Наберіть команду netstat -aon і подивіться список поточних підключень - вони будуть помічені як Established. У правій частині вікна ви побачите список ідентифікаторів процесів - PID.
5
Введіть у тому ж вікні команду tasklist. Ви побачите список запущених процесів, у другій графі будуть вказані їх ідентифікатори. Зіставивши PID зі списку підключень з ідентифікаторами списку процесів, ви зможете з'ясувати, які процеси використовують підключення до інтернету.
6
Якщо ви не можете по імені процесу визначити, якою програмою він належить, скористайтеся утилітою AnVir Task Manager. Запустіть її, знайдіть у списку процесів той, що вас цікавить. В інформації по ньому буде зазначений як запускається файл, так і ключ автозапуску в реєстрі. Утиліта AnVir Task Manager показує і поточні з'єднання, її дуже зручно використовувати для діагностики системи.
7
Якщо вам потрібен повний контроль за трафіком, встановіть і запустіть програму BWMeter. Відкрийте вкладку Details і натисніть Start в панелі Control. У вікні програми будуть зазначатися всі з'єднання з зазначенням ip-адрес. Додаткові вікна програми дадуть вам повну інформацію про трафік. Ви можете включити протоколювання; вся інформація про використаний трафік збережеться в текстовому файлі.
Зверніть увагу
Ця стаття буде особливо корисна тим користувачам, які користуються тарифними планами підключення до інтернету, які мають на увазі обмеження по інтернет трафіку. Давайте спочатку розберемося, що ж таке інтернет трафік. Інтернет трафік це - інформація, яку ви отримуєте і відправляєте, коли працюєте в інтернеті (вхідний та вихідний трафік).
Корисна порада
Трафік (traffic, трафік, відвідуваність) - (від англ. Traffic - вуличний рух) - Привабливість сайту або розділу сайту для рекламодавця в значній мірі залежить від того, скільки різних людей відвідують його за одиницю часу. "Якщо ми приженемо до вас трафік, ваш сайт не ляже?". Затіваючи велику рекламну кампанію, варто оцінити, чи впораються ваш сервер і канал в Інтернет з істотно збільшеним навантаженням.
Якщо ви стали помічати, що час від часу не можете вийти в інтернет, хоча підключення активно або сторінки вантажаться на рідкість повільно, значить, вам потрібно розібратися, які з програм виходять в інтернет і який обсяг даних скачують. Для цього існує безліч різних програм, одна з яких - Comodo Firewall Pro російською мовою.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - браузер;
  • - програма Comodo Firewall Pro.
Інструкція
1
Скачайте дистрибутив програми Comodo Firewall Pro з офіційного сайту http://www.comodo.com/або http://www.comss.ru/page.php?id=239. Встановіть програму, запустивши установчий файл. Програма попросить видалити програми з подібними функціями: це стосується будь-якої програми зі словом firewall в назві. Перезавантажте комп'ютер після закінчення установки. Також варто враховувати той факт, що подібні програми повинні встановлюватися в системний каталог жорсткого диска на комп'ютері.
2
Відразу після завантаження операційної системи програма Comodo почне аналіз всіх програм, що запитують вихід в інтернет, попутно питаючи про налаштування. Ви можете заборонити або дозволити будь-якій програмі доступ в мережу. Якщо ви поставите прапорець «Запам'ятати мій вибір», то дане правило буде працювати постійно. Програма також багато правил встановить автоматично, тому перевіряйте всі з'єднання, які дана утиліта дозволяє або блокує.
3
Ширші настройки програми доступні у вікні «Монітор додатків», де формується список всіх програм, коли-небудь запитувані підключення до інтернету, із зазначенням порту і протоколу з'єднання. Двічі клікніть по назві програми, щоб відкрити вікно тонкої настройки кожної програми.
4
Для перегляду всіх з'єднань, зайдіть на панель «Активність». У закладці «З'єднання» відображаються всі програми, підключені в даний момент до інтернету. У «Журналі» ведеться запис всіх важливих подій. Налаштувавши роботу Comodo Firewall Pro, ви будете тримати під контролем весь мережевий трафік , а також доступ будь-якої програми до інтернету. Ви відразу ж дізнаєтеся, якщо якась нова програма, в тому числі і вірус, спробує щось скачати з інтернету.