Як знизити вологість у квартирі.

Стандартна і оптимальна норма вологості повітря в приміщенні повинна становити 30-60%. Надлишкова вологість може стати причиною багатьох захворювань, таких як алергія, бронхіальна астма та риніт. Крім того, надмірна вологість згубна для вашої квартири, вона може бути причиною появи на стінах цвілі і грибка, особливо в кутах, де рух повітря знижене. Як же знизити вологість в квартирі і створити комфортний і сприятливий клімат?
Інструкція
1
Знизити вологість в квартирі можна за допомогою систематичного провітрювання і отапливания. Якщо ви живете в індивідуальному будинку, частіше топите його, не закриваючи димоходи й дверцята, поки паливо не прогорить добре. Квартиру можна прогрівати за допомогою радіаторів та обігрівачів; в цьому випадку доведеться викласти чималу суму за електрику, але таким чином вам вдасться уникнути появи грибка на стінах і всіляких хвороб, аж до туберкульозу.
2
Підвищена вологість не є нормальним явищем в квартирі. Вона може з'явитися при наявності акваріума, якщо на кухні постійно кипить вода і є велика кількість квітів, які також випаровують вологу. Але швидше за все, підвищена вологість є наслідком несправності або порушенні витяжки. Особливо це можливо, якщо будинок досить старий. В цьому випадку варто звернутися в домоуправління, щоб фахівці усунули дану проблему. Якщо будинок відносно новий, можливо, хтось із сусідів зробив перепланування і порушив конструкцію витяжної шафи, врізавши туди холодильник або інший предмет.
3
На сьогоднішній день в спеціалізованих магазинах можна придбати кліматичне обладнання, яке поглинає зайву вологість в квартирі. Це так звані осушувачі повітря, принцип яких заснований на тому, що при зіткненні повітря з холодною поверхнею волога починає конденсуватися і стікає в піддон, де він надалі нагрівається і подається в приміщення. Можна встановити віконний кондиціонер зі спліт-системою, але в цьому є один мінус - підвищений шум.
4
Натуральні будівельні матеріали, такі як деревина і гіпсокартон, є відмінними помічниками в регулюванні вологості. Гіпсокартон поглинає зайву вологість , накопичуючи її в собі, а при недостатній кількості вологи (пересушеному повітрі) в атмосфері кімнати він починає виділяти її, регулюючи тим самим мікроклімат квартири.
Корисна порада
Небажано сушити випрану білизну в квартирі. Тим самим ви тільки підвищите вологість у квартирі.
Кожен день в прогнозах погоди симпатичні телеведучі нам повідомляють про вологість повітря. І лише небагато з нас звертають на неї увагу - найчастіше це ті, чия професійна діяльність безпосередньо пов'язана з вмістом в повітрі вологи. Крім того, цей параметр зазвичай важливий для тих, чий стан здоров'я може залежати від вологості повітря.
Інструкція
1
Насамперед зрозумійте, чи справді варто знижувати вологість повітря у вашій квартирі. Підвищена вологість може дуже негативно впливати на стан здоров'я. Адже волога, як відомо, впливає на щільність кисню в приміщенні, крім того, вона може змінювати теплообмін і діяти на потовиділення. Якщо у вашій квартирі проживають люди з захворюваннями серцево-судинної системи, особливо гіпертоніки, в цьому випадку підвищена вологість вам ні до чого. Те ж відноситься і до приміщень, де проживають діти. Крім того, конденсат, що осідає через підвищеної вологості, може завдати серйозної шкоди вашій техніці.
2
Щоб виміряти вологість в приміщенні, скористайтеся спеціальним приладом, який називається гідрометр. Нормальні показники вологості в приміщенні влітку - 60-75%, взимку - 55-70%. Якщо ж у вас немає гідрометрії, ви можете скористатися народним засобом: візьміть невелику скляну посуд (наприклад, стопку), налийте в неї води і поставте в холодильник на кілька годин. Потім дістаньте і поставте в кімнаті. Якщо поверхня скла спочатку запотіла, а через п'ять хвилин вже стала сухою, значить, в квартирі знижена вологість . Якщо поверхня так і залишилася запітнілої, то вологість середня, а якщо по склу побігли струмочки води, то вологість підвищена.
3
Необхідно зрозуміти причину підвищеної вологості. Можливо, вона пов'язана з погодою в вашому регіоні - якщо зараз літо і на вулиці постійно йдуть дощі, то все зрозуміло - це тимчасове явище, і з відходом вологої погоди відновиться і нормальна вологість . Але якщо ви живете в болотистій місцевості або ж там, де дощі йдуть постійно, то вам допоможе тільки переїзд. Якщо підвищена вологість викликана комунальними умовами (протікають труби, наприклад), то тут вам може допомогти лише ремонт комунікацій.
4
При підвищеній вологості можуть допомогти спеціальні витяжки або встановлення кондиціонера. Але пам'ятайте, що кондиціонер знизить вологість в повітрі, але не врятує від осідаючого конденсату. А значить, вашим шпалерам, відстаючим від стін, він не допоможе.
5
Придбайте осушувач повітря. Перед придбанням уважно ознайомтеся з його характеристиками, почитайте спеціальні ресурси, щоб не купити того, що вам не потрібно. Адже ціни на осушувачі досить високі.