Як виміряти розмір таза. Як вимірюють зовнішній розмір тазу відео.

Усім вагітним в обов'язковому порядку роблять процедуру вимірювання таза . Адже кістковий таз і тканини, які його вистилають, є родовим каналом. По ньому малюк з'являється на світ. Від розмірів таза залежить природне поява дитини або ж необхідність в проведенні операції. Так як же виміряти розмір таза ?
Інструкція
1
Дослідження таза проводите в першу чергу шляхом огляду і обмацування. При огляді зверніть увагу на всю область таза . Особливо ретельно вивчіть крижовий ромб, його форма сукупно з іншими даними дає можливість судити про будову таза .
2
Після огляду переходите безпосередньо до вимірювання. Так як внутрішні частини таза в більшості випадків недоступні для вимірювань, вимірюють зазвичай зовнішні розміри і по них судять про форму і величиною малого таза . Візьміть спеціальний інструмент - тазомер. Він схожий на циркуль, який забезпечений шкалою з нанесеними поділками в сантиметрах. Кінці тазомера мають гудзики, прикладати до місця, між якими вимірюється відстань.
3
Починайте вимір з дистанції спінарум. Це відстань між передніми верхніми остюкамиклубових кісток. Цей розмір зазвичай становить 25-26 см.
4
Далі переходите до вимірювання дистанції крістарум. Тазомер розташовуйте в найбільш віддалених точках гребенів клубових кісток. Середній розмір цієї дистанції 28-29 см.
5
Наступний етап - вимірювання дистанції трехантеріка. Ця відстань вимірюється між великими рожнами стегнових кісток. Його розмір становить 31-32 см.
6
Тепер вимірюйте кон'югату екстерна. Це прямий розмір таза , т. Е. Зовнішня кон'югату. Для цього вагітну необхідно укласти на бік, зігнути нижележащую ногу в колінному і тазостегновому суглобах. Ногу, яка лежить зверху, витягніть рівно. Нормальні розміри зовнішньої кон'югати складають 20-21 см. Її величина має важливе значення, адже саме за розмірами зовнішньої кон'югати можна судити про мінімальну величину всередині таза - істинної кон'югати. Це відстань між найбільш виступаючими точками всередину крижів і на внутрішній поверхні лонного симфізу. Саме тут проходитиме головка плода. Щоб його вирахувати, від величини зовнішньої кон'югати відніміть 9 см. Якщо вийде значення менше, ніж 10,5 см, тоді пологи природним шляхом утруднені або навіть неможливі.
7
При необхідності отримання додаткових даних про розміри таза пройдіть рентгенопельвіометріі - рентгенологічне дослідження таза . Але його можна робити не раніше закінчення третього триместру вагітності, коли вже сформовані всі органи і тканини плоду.
8
Але самий простий і доступний метод - це вимірювання сантиметровою стрічкою лучезапястного суглоба за його кола. Це дає можливість врахувати товщину кісток таза . Якщо зап'ясті більше 14 см, то кістки, в тому числі і таза масивні і розміри внутрішні значно менше, ніж показують виміри великого таза .
9
Але при сучасних досягненнях медицини вузький таз - це не проблема для породіллі. Необхідно тільки вчасно проводити всі відповідні вимірювання, щоб успішно підготуватися до пологів.