Що таке банк.

Про існування поняття « банк » знають всі, але от замислювалися над ним не багато. Більшість увазі під цим терміном сховище грошей. Однак це визначення не розкриває суті банк а як кредитної установи, не дає уявлення про його роль в народному господарстві.
Інструкція
1
Діяльність банк а настільки багатогранна, що виявити суть його дуже складно. У сучасних умовах банк і виконують великий перелік операцій. Вони організовують грошовий оборот і кредитні відносини, здійснюють фінансування різних галузей економіки, купівлю-продаж цінних паперів, надають консультаційні послуги і навіть володіють підприємствами.
2
Найбільш поширеною думкою про банк е є його визначення як установи або організації. Звичайно, банк виконує суспільну функцію, але ставлення до подібних термінам має незначне, оскільки організація - це сукупність людей, об'єднана спільними цілями (благодійна організація, громадська організація). Банки ж історично створювалися приватною особою і лише згодом перетворилися на об'єднання.
3
Банк ближчий до підприємства. Він є самостійним господарюючим суб'єктом, має права юридичної особи, виробляє і реалізує продукт, діє на принципах господарського розрахунку. Банк, як і підприємство, вирішує питання задоволення суспільних потреб, реалізації вироблених продуктів і отримання прибутку. Як будь-яке інше підприємство, банк повинен мати дозвіл на ведення своєї діяльності.
4
Банк - це торгове підприємство. Таке трактування поняття випливає з того, що банк діє в сфері обміну, а не виробництва. Асоціація банк а і торгового підприємства не випадкова. Адже банк дійсно продає і купує ресурси. Він має своїх продавців, склад (сховище цінностей), покупців.
5
Банк - це кредитна підприємство. Історично він функціонував як кредитний центр. Банк - це одна зі сторін кредитних відносин, який може виступати одночасно і в ролі позичальника, і в ролі кредитора. За своєю природою банк пов'язаний з грошовими і кредитними відносинами. Саме на їх базі він виник.
6
В цілому банк і можна охарактеризувати як систему особливих підприємств, продуктом яких є кредитна та емісійне справу. Основа діяльності банк а - організація грошово-кредитного процесу та випуск грошових знаків.
Банк сперми, або криохранилище - це місце, де в рідкому азоті зберігається чоловіча насіннєва рідина. Її використовують для запліднення в самих різних випадках. В даному місці залишити свою сперму можуть анонімні донори або люди, які усвідомлено хочуть зберегти свої клітини для подальшого використання.
Інструкція
1
У більшості випадків подібні установи організовуються у великих медичних центрах, лікарнях або поліклініках. Подібна система організується і в ветеринарних лікарнях, але там зберігається матеріал різних тварин, який потім знаходить застосування в сільському господарстві.
2
Зберігання сперми відбувається в рідкому азоті при низьких температурах. Процес заморожування проходить 3 стадії. Спочатку в матеріал додають гліцерин, його кількість складе до 10% всієї маси речовини. Він дозволяє чоловічому еякуляту краще зберігатися. Потім сперматозоїди охолоджуються поступово в спеціальній камері до температури мінус сімдесят градусів за Цельсієм. І вже після цього відправляються в спеціальні камери з рідким азотом. Термін зберігання при цьому не обмежений. За необхідності матеріал дістають зі сховища, нагрівають, очищають від домішок та використовують за призначенням.
3
В кріоцентри часто приходять чоловіки, які стурбовані своїм майбутнім. Перед деякими операціями можлива здача біо-матеріалу, адже потім може настати безпліддя. Крім цього, можна здати сперму перед стерилізацією. Звертаються і ті, хто веде не зовсім здоровий спосіб життя, і побоюється, що якість сперматозоїдів з роками погіршиться, а значить потрібно подбати про майбутніх дітей заздалегідь.
4
Існують і донори сперми - це люди, які здають свою насінну рідину для подальшого використання. Вони отримують за це невелику винагороду, але при цьому знімають з себе повну відповідальність за майбутніх дітей, які можуть народитися. До таких людей пред'являється безліч вимог: відсутність психічних і фізичних захворювань, хороші показники якості сперми, негативний аналіз на різні хвороби. Інформація про імена буває засекречена, але обов'язково присутні дані про групу крові, кольорі волосся і очей, зростанні, освіті.
5
Вся сперма проходить обов'язковий карантин, який гарантує відсутність ВІЛ та інших захворювань у донорів. Він триває не менше 6 місяців. Також деякі банки сперми проводять генетичне дослідження матеріалу, щоб не виникло ситуації, що дитина страждає якимись захворюваннями.
6
Використання сперми може відбуватися в різних випадках, наприклад, для різних експериментів. Але найчастіше за цим матеріалом приходять жінки, які страждають відсутністю особистого життя. Також звертаються пари, де чоловік безплідний, а діти необхідні. При цьому відбувається штучна інсемінація, яка часто призводить до довгоочікуваної вагітності.