Як відзначати китайський Новий рік.

Зараз існує тенденція відзначати не тільки традиційні російські, але й частина іноземних свят. Серед них є дуже цікаві і багаті традиціями, наприклад, Новий рік за китайським календарем. У самому Китаї він відзначається з великим розмахом, але і в Росії це свято можна провести весело і цікаво.
Інструкція
1
Дізнайтеся дату, на яку припадає китайський Новий рік в цьому рік у. Вона змінюється, так як традиційне китайське літочислення засноване не на сонячному, а на місячному календарі. Новий рік настає в перший молодик після зимового сонцестояння, тобто між 21 січня і 21 лютого, наприклад, в 2012 рік у він настане 23 січня. Для визначення дати в наступні рік и скористайтеся порівняльною таблицею, розміщеної на сайті «12 місяців» - http://12.net.ua/calendar/chinese.htm
2
Виберіть одяг, в якій ви хочете відзначати свято. За китайською традицією, в Новий рік вітається носіння одягу червоного кольору. Також у кожного наступаючого рік а є свій офіційний колір, наприклад, у 2012 - чорний. Елементи цього кольору також можна додати до костюма. В одязі, особливо для дітей, також можна використовувати карнавальні елементи, наприклад, маски, так як святкова хода в костюмах - це обов'язкова частина святкування в китайських містах.
3
Вирішіть, де ви хочете відзначати це свято - вдома або в ресторані. При виборі другого варіанту за кілька тижнів до свята обдзвоните китайські ресторани вашого міста і уточніть, чи є у них якісь спеціальні програми святкування в день Нового рік а. Багато з подібних закладів не тільки організовують святкову програму, а й готують спеціальні страви, що подаються за традицією на святковий стіл.
4
Якщо ви хочете залишитися на свято вдома, прикрасьте своє житло. Традиційний китайський елемент декорування - це червоні ліхтарики, які можна зробити самостійно з кольорового паперу або придбати в магазинах східних сувенірів.
5
Ще один традиційний елемент китайського Нового рік а - це феєрверки. Поставтеся до їхнього вибору уважно, придбайте піротехніку тільки в магазинах з відповідною ліцензією. Якщо у вас немає можливості їх запускати, обмежтеся бенгальськими вогнями - їх можна використовувати в приміщенні.
6
Для домашнього свята приготуйте спеціальні китайські ново рік ня страви. У багатьох китайських сім'ях на Новий рік на стіл подають різні види пельменів. В китайські пельмені, крім м'ясного фаршу, можна додавати часник, селера, корінь імбиру, навіть рисову локшину. Також популярні пельмені в креветками, які робляться із спеціального рисового тесту. Приготування пельменів має ще й символічний зміст, що зв'язує сім'ю - це блюдо традиційно готують всі разом, а під час приготування співають ново рік ня песні.Кроме пельменів, на стіл на Новий рік часто подаються різні види локшини з соусами. Стіл повинен бути рясно накритий - це хороша прикмета, що обіцяє достаток в наступаючому рік у.
7
Підготувавши все необхідне, в день Нового рік а почніть зустріч друзів і родичів з святкового обіду. Після цього можна обмінятися подарунками - в Китаї на це свято часто дарують гроші як побажання достатку в наступному рік у. А потім по можливості можна виділити час для запускання феєрверків.