Як перевірити полярність.

Досить часто виникає необхідність перевірити полярність джерела постійного струму - акумулятора, генератора або, наприклад, випрямляча - без потрібного приладу під рукою.
Вам знадобиться
  • - картопля;
  • - банку з водою;
  • - свічка.
Інструкція
1
В аматорській практиці можна поступити наступним чином. Два оголених кінця проводів, підключених до висновків батареї, опустіть в банку з теплою водою, в якій розчинена столова ложка кухонної солі. Потім зближує їх до того моменту, поки на кінці одного з проводів не почнуть з'являтися бульбашки газу - водню. Цей провід буде відповідати негативного полюса джерела.
2
Бульба сирої картоплі розріжте навпіл, в одну з частин з боку зрізу увіткніть оголені (зачищення) дроти на відстані 15-20 мм один від одного. Поруч з проводом, приєднаним до позитивного полюса батареї, поверхня картоплі забарвиться в зелений колір (процес окислення).
3
Третій спосіб. Запаліть звичайну побутову свічку. У полум'я свічки занурте два провідника, підключених до більш високого джерела напруги. Під його впливом полум'я свічки стане низьким і широким, а на дроті з негативним зарядом з'явиться тонка смужка сажі. Крім цього, можна виготовити простий індикатор для багаторазового визначення полярності невідомого джерела. Для цього потрібно взяти звичайну скляну трубку з пропущеними електродами всередині (наприклад, від перегоріли електролампи) і закриту пробками. Всередину трубочки залийте розчин, що складається з однієї частини селітри, 4 частин води, краще дистильованої або кип'яченої, п'яти частин гліцерину, змішайте з однієї десятої частини фенолфталеїну і частиною винного спирту. Має сенс користуватися хімічними пробірками.
4
Подібний індикатор може служити дуже довго, при цьому при приміщенні негативного заряду буде виникати червоне забарвлення. Якщо джерело струму змінний, то електроди будуть давати рожеве забарвлення. Щоб перевірити ще полярність , достатньо буде легенько струснути індикатор.