Як підключити цифрову відеокамеру.

Подорожуючи по різних містах і країнах, багато хто бере з собою не тільки фотоапарати, але й цифрові відеокамери. Вони відрізняються від аналогових наявністю спеціального блоку, який дозволяє зберігати на комп'ютері відзняте відео у відмінній якості. Для цього застосовуються спеціальні «плати захоплення», які працюють через порт IEEE1394.
Вам знадобиться
  • - кабель USB;
  • - кабель IEEE1394;
  • - плата FireWire.
Інструкція
1
Встановіть на комп'ютер програмне забезпечення для цифрової відеокамери miniDV, яка записує відео на плівкову касету. Зазвичай воно йде в комплекті на диску. Але його також можна завантажити і в інтернеті. Візьміть кабель USB, з одного боку якого буде стандартний роз'єм, а з іншого міні-USB. Підключіть перший до комп'ютера, а другий в гніздо «Access» на цифровій відеокамері. Вимикати і те, і інше не потрібно. Встановіть перемикач на відеокамері у положення «Camera» або подібне. Даний режим і порт USB дозволяють використовувати відеокамеру як web-камеру, також через нього можна робити фотознімки. Якість відео та фото залежить від матриці пристрою.
2
Встановіть перемикач на цифровій відеокамері в положення «Video», тобто переведіть її в режим відеомагнітофона. Так як швидкість передачі даного порту USB не велика, всього 4 Мбіт/сек, то з його допомогою можна зберегти на комп'ютері зняте відео в хорошій якості. Для цього застосовується інше обладнання. Але для передачі його по електронній пошті цілком підходить. Відеофайли зберігаються у форматі .wmv.
3
Встановіть в комп'ютер плату FireWire (IEEE1394), якщо вона не інтегрована в материнську плату. Для цього вимкніть ПК і вставте її в роз'єм. Після включення комп'ютера система сама встановить її. Візьміть кабель з 4-ма або 6-й роз'ємами залежно від устаткування. Вимкніть камеру. Підключіть один кінець до плати IEEE1394, а другий - до цифрової відеокамери в роз'єм «DV». Швидкість передачі даних через цей порт становить не менше 400 Мбіт/сек, тому він дозволяє зберігати файли у відмінній якості у форматі .avi, хоча для цього знадобитися мати багато вільного простору на жорсткому диску. Одна хвилина відео буде становити 172 МБ. Після цього спеціальними програмами можна стиснути його до прийнятного розміру.
Зазвичай підключення проводиться по одному з двох інтерфейсів: IEEE 1394 або FireWire - цифровий або ж композитний або S-Video - аналоговий. Врахуйте, аналогові камери, можна підключити тільки одним способом - аналоговим, а цифрові мають можливість вибору між цифровим і аналоговим. Щоб підключити відеокамеру до комп'ютера по аналоговому інтерфейсу, потрібна відеокарта з TV-входом або ТВ тюнер, який має вхід для відеозахоплення.

Існують так само окремі пристрої для захоплення відеозображення. Обов'язкова наявність сполучного кабелю RCA або S-Video, зараз такі кабелі продають у комплекті з відеокамерами, зазначу, що S-Video кабель дає найбільш якісне з'єднання та передачу даних. На комп'ютері необхідно встановити необхідне програмне забезпечення для захоплення відео. Ці програми зазвичай входять в драйвер ТВ тюнера або комплект відеокамери, так само можна використовувати програми сторонніх розробників і самої передової в цьому відношенні є Adobe Premiere. При налаштуванні в програмі необхідно буде вказати тип використовуваного роз'єму, дозвіл, стандарт відео (NTSC/PAL/SECAM), ступінь стиснення, його алгоритм. Від того, які ви задасте параметри, залежить якість виведеного відео. Не маловажним моментом у збереження якісного відео є швидкість і обсяг жорсткого диска, і чим швидше ви виберете диск, чим більше буде його обсяг, тим краще. Такими дисками зараз є диски SATA. Щоб вивести з камери звук, вам потрібна хороша сучасна звукова карта, здатна якісно обробляти аудіо потік. Якщо ви використовуєте цифровий інтерфейс, вам знадобиться плата IEEE 1394 інтерфейсу. Щодо сполучних кабелів тут теж не проблема, вони поставляються в комплекті з відеокамерою. Так само комплектуються такими кабелями й самі плати такі як "Retail". Особливих вимог до програмного забезпечення не пред'являється, тому той же Adobe Premiere буде відмінним рішенням. Перевага цифрових камер в тому, що на них можна зберігати вже оброблені на комп'ютері відео ролики і підключити відеокамеру для обміну інформацією між комп'ютером, не становить великої праці. А так само можливість за допомогою кабелю переписувати дані з однієї камери на іншу, не вдаючись до жодних додатковим пристосуванням, при цьому якість відеозапису залишається незмінним. Плюс такого роз'єму ще й у тому, що він працює як на вхід, так і на вихід.