Як відновити стертий dvd.

Напевно, багато потрапляли в ситуацію, коли з необережності видаляли потрібні файли. І якщо вони були видалені з жорсткого диска, то це ще не так критично, оскільки більшість файлів можна відновити з кошика або скористатися однією з численних програм для відновлення інформації. Набагато важче в тому випадку, коли потрібна інформація записана на оптичний диск, але ви випадково стерли її. Відновити її в цьому випадку проблематично, але все-таки можливо.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - стертий DVD-диск;
  • - програма IsoBuster.
Інструкція
1
Для роботи вам буде потрібно спеціальна програма. На відміну від додатків для відновлення інформації з жорсткого диска, яких предостатньо, програм для відновлення інформації зі стертих DVD-дисків не так вже й багато. Одна з реально працюючих утиліт називається IsoBuster (поширюється на комерційній основі).
2
Встановіть програму на ваш комп'ютер. Вставте диск, який був стертий, в оптичний привід комп'ютера. Запустіть IsoBuster. У верхній частині вікна виберіть компонент «Файл». Далі наведіть курсор мишки на DVD, після чого з'явиться список додаткових можливостей. У цьому списку виберіть «Створити IBP». Потім клікніть по папці, в якій буде збережений файл-образ диска. Після цього почнеться процедура його вилучення. Дочекайтеся завершення цієї операції.
3
По завершенні операції у вас буде віртуальний образ диска з відновленими файлами. Ніщо не може гарантувати повне або навіть часткове відновлення файлів. В даному випадку все залежить від безлічі факторів. Але в більшості випадків відновити інформацію хоча б частково виходить. Також можуть бути змінені вихідні імена файлів. Наприклад, вони можуть бути підписані так: «файл 1», «файл 2» і т.д.
4
Іноді файли можуть не відкриватися автоматично. Тоді їм потрібно самостійно задати програму для відкриття. Для цього клацніть по файлу правою кнопкою мишки і виберіть "Відкрити за допомогою», а далі - програму, яка потрібна для його відкриття. Для відеофайлу необхідно вибрати, відповідно, відеоплеєр, для текстового файлу - відповідний редактор.
Корисна порада
При необхідності ви можете за допомогою програми Daemon Tools або Alcohol записати віртуальний образ відновленого диска на звичайну болванку.