Як визначити свіжість сліду.

Неможливо скласти точне керівництво для дослідження і розпізнавання свіжості звіриного сліду . Багато залежить від зовнішніх факторів, таких як погодні умови, склад і стан грунту, той чи інший час року, а також безлічі інших обставин. Найкраще свіжість сліду визначають досвідчені мисливці і туристи. Щоб навчитися, необхідний досвід, а теорія це лише невелике доповнення до ваших практичних знань.
Інструкція
1
ЗімойПрісмотрітесь до відбитку. Слід, який звір залишив на морозі (що піддався дії відлиги), зледенілий і має меншу чіткість на відміну від сліду у відлигу, коли він тьмяний і має синюватий відтінок. Слід у відлигу, що піддався згодом обледенению під дією морозу втрачає багато зі своїх колишніх обрисів. Зіставте, коли була відлига і коли вдарив мороз, таким чином ви зумієте визначити часовий відрізок проходження звіра.
2
Слід на морозі застигає, тому помацайте відбиток. Час, за який він встигне заледенеть, залежить від сили морозу і стану покриву. Це слідопит повинен визначати на дотик. Після 3-4 годин будь-якого морозу слід починає помітно твердеть і, чим він твердіше, тим старіше. Необхідно при цьому вміти відрізняти застиглий слід від того, який зроблений в результаті провалу звіра на затверділий шар в заметі. Порівняйте навколишній вас сніг з твердістю всіх складових частин звіриного сліду (підошва, стінки, сніг, видавлений між пальцями звіра). Пам'ятайте, що при морозі спочатку замерзає підошва сліду , а тільки після цього видавлений між звіриними пальцями сніг. І вже потім замерзають і його стінки.
3
Глибокої осеньюОпределіть свіжість снігу допомагає іній на траві і листі. Придивіться, іній відрізняється від снігу своїм кришталь будовою. Коли ви визначаєте свіжість сліду при інеї, то майте на увазі, що свіжий звіриний слід буде злегка приминати кристали замерзлої води. Якщо поверх зламаних кристалів наросли нові, значить, сліду більше 8 годин.
4
ЛетомВ суху погоду визначить свіжість сліду практично не можливо, допомагає хіба що листя. Якщо вона пожухла і висохла в місці відбитка, то сліду близько 6-8 годин, бути може, більше, все залежить від температури повітря.
5
Робіть заметкіНа стежці тваринного порозсипайте зірвані листя та траву в різних місцях. Порівнявши ступінь висихання вашої трави і трави в сліді, ви приблизно визначте його свіжість.
6
В дощову погоду орієнтуйтеся на власні відбитки. Якщо ваш слід швидко наповнюється вологою, то подивіться скільки її вже накопичилося в сліді тварини.