Як закріпити анкерний болт. Як встановлювати анкерні болти.

Анкер грає дуже важливу роль незалежно від того, елементом якого саме споруди він є - верстата, встановленого на бетонну підлогу або больцеві сходи, закріпленої на стіні. Він забезпечує зв'язок з основою, і якщо цей зв'язок виявляється нестійкою, спорудженню загрожує руйнування, яким би міцним зсередини воно не було. Для надійності анкер слід встановлювати, дотримуючись певну технологію.
Інструкція
1
Хімічний анкер дуже міцний і надійний. Його можна встановлювати в будь-який матеріал: цегла, камінь, пористий бетон, дерево і пр. Оскільки його кріплення здійснюється за допомогою клею, він не тільки не послаблює підставу, до якого кріпиться, але в багатьох випадках робить його навіть міцніше. Для установки анкера просвердлите отвір потрібного діаметру на необхідну глибину. Очистіть його за допомогою щіточки-настовбурчуючи, продміть насосом або грушею.
2
Заповніть на 2/3 отвір клейовий сумішшю - епоксидної або полімерної смолою. Ємність з клеєм (картридж) може бути оформлена по-різному - шприц, тюбик і т.п. Розрізняються і способи змішування компонентів клею. Яким б не був варіант виконання клейового картриджа, вам потрібно діяти строго по інструкції, яка додається до виробу.
3
Обертальним рухом встановіть анкер в отвір на повну глибину. Приберіть патьоки клею з підстави. Час готовності анкера до сприйняття навантаження залежить від марки клею, воно вказане в інструкції. Після закінчення зазначеного часу до анкерів можна кріпити будь-яку конструкцію.
4
Механічні анкери встановлюються без клею. Принцип їх дії заснований на Розклинювання втулки анкера всередині отвори, завдяки чому досягається його надійна фіксація в основі. Просвердлите і очистіть отвір аналогічно тому, як було описано вище. Через вмонтовувану деталь вставте в отвір клиновой анкер і забийте його за допомогою молотка - поки гайка не впреться в закріплюється деталь. Затягніть гайку з необхідним (але не надмірним) зусиллям. В результаті затяжки кінець анкера розклинює втулку і надійно фіксується в отворі.
5
Способи расклинивания можуть бути різними. Якщо для цього є спеціальний стержень, вставлений всередину анкера, тоді після установки болта в отвір забийте цей стрижень ударами молотка всередину. Тим самим ви розклинені втулку і зафіксуєте анкер в отворі.
6
Щоб встановити клиновой анкер з внутрішнім різьбленням, потрібен спеціальний інструмент - стрижень, схожий на кернер або борідок. Після того як встановіть анкер в отвір, помістіть цей інструмент всередину і ударами молотка раскліньте втулку. Потім видаліть кернер-борідок і загорніть в різьбовий отвір анкера кріпильний гвинт.
7
Так званий рамний анкер має дві розклинюються зони - в основі і в закрепляемой деталі. Забийте рамний анкер в підставу через що закріплюється деталь. Загорніть гвинт з необхідним зусиллям. При цьому спочатку розклинені нижня, яка перебуває в основі, частина анкера, потім верхня, яка перебуває у деталі. В результаті остання виявиться міцно прикріпленою до основи.
8
куплені вироби користуватися дуже зручно - особливо в тому випадку, якщо доводиться встановлювати велику кількість анкерів. Однак при необхідності можна міцно закріпити в будь-якій підставі і саморобний пристрій - болт або стрижень будь-якого виду.
9
Просвердлите отвір діаметром на 1-2 мм більше, ніж діаметр анкера. Добре очистіть отвір від крихт і пилу. Заповніть отвір наполовину або трохи більше епоксидною смолою або шпаклівкою з затверджувачем. Обертальнимрухом і легкими ударами молотка встановіть анкер в отвір. Зніміть патьоки смоли. Через деякий час, коли епоксидна смола небагато (але не до кінця) затвердіє, розрівняйте її навколо анкера врівень з основою. Користуватися таким анкером можна приблизно через добу.
Зверніть увагу
Анкери існують в різних модифікаціях, як то: анкерний болт (або анкер болт, який також називають анкер клин або клиновой анкер), анкер забивний, рамний анкер. Потім в цей отвір вкручують гайку чи болт. У разі, коли угвинчується гайка, стрижень витягується назовні. До нього можна кріпити іншу деталь. У випадках, коли угвинчується болт, стрижень залишається всередині.
Корисна порада
Як кріпити анкерний болт в стіні з бетону і цегли? Процес займає небагато часу, для виконання завдання Вам знадобиться бур, молоток, анкерний болт. Заздалегідь переконайтеся щоб матеріал, куди буде кріпитися болт не опинився пухким. Анкерний болт з гайкою - принцип роботи такий же як і у звичайного анкера, додається лише різьба, яка виходить назовні при закрученні голови болта.