Як замінити датчик холостого ходу ВАЗ. Як поміняв на ваз 2112 РХХ потрібно його регулювати.

Автомобіль є досить зручним і комфортним засобом пересування по місту. Проте він також вимагає своєчасного у ходу та обслуговування. Наприклад, багато автомобілів марки ВАЗ після певного терміну експлуатації починають насилу заводитися і погано тримати обороти на холостому ходу. Причина цього криється в несправному датчику холостого ходу , який потрібно поміняти.
Вам знадобиться
  • Новий датчик холостого ходу, хрестова викрутка, моторне масло, щіточка.
Інструкція
1
Вивчіть керівництво по експлуатації вашого автомобіля перед тим, як приступати до заміни датчика. У ньому ви зможете знайти схему конкретних дій, а також опис всіх нюансів, які потрібно враховувати, приступаючи до заміни деталі. Встановіть автомобіль на рівну площадку. Увімкніть гальмо стоянки. Заглушите машину й витягніть ключ із замка запалювання. Відкрийте капот. Від'єднайте негативну клему з акумуляторної батареї, щоб уникнути короткого замикання в бортовій системі живлення.
2
Знайдіть датчик холостого ходу . У більшості автомобілів марки ВАЗ він знаходиться на дросельному вузлі. Якщо ви хочете максимально полегшити процедуру заміни датчика, то зніміть дросельний вузол. Знайдіть два болти, які кріплять регулятор холостого ходу до корпусу дросельного вузла. Акуратно викрутити їх хрестової викруткою. Вийміть датчик з роз'єму. Чи не втратьте кільце-ущільнювач, так як без нього назад датчик не можна буде встановлювати. Вивчіть зовнішній стан регулятора. Перевірте його за допомогою тестера. Визначте опір. Воно повинно бути в межах 0,040-0,080 кОм. Датчик можна реанімувати, промивши рідина для очищення дросельної заслінки. Однак найкращий варіант - заміна на новий.
3
Очистіть сідло і патрубок про насевшей пилу і бруду. Також промийте теплою водою кільце ущільнювача. Витріть насухо і ретельно просушіть. Акуратно змастіть кільце моторним маслом. Встановіть його на місце і вставте новий регулятор. Затягніть обидва болти кріплення моментом 3-4 Н · м. Встановіть дросельний вузол на місце. Перевірте правильність кріплення всіх частин. Одягніть клему акумулятора. Спробуйте завести автомобіль. Купувати краще всього стандартний регулятор. Його ціна становить близько 300 рублів. Є імпортні аналоги, але їх ціна зашкалює за 1000 рублів, хоча особливих відмінностей при експлуатації немає.
Регулятор холостого ходу являє собою кроковий двополюсний електродвигун з конусним клапаном. Керований електронним блоком управління двигуном (ЕБУ), регулятор призначений для зміни пропускної спроможності повітряного каналу за допомогою переміщення конусного клапана.
Вам знадобиться
  • - викрутка з хрестоподібним лезом;
  • - мультиметр (тестер).
Інструкція
1
Перед проведенням робіт від'єднайте негативний дріт від клеми акумулятора. Знімати дросельний вузол або паливну рампу немає необхідності.
2
Від'єднайте від регулятора холостого ходу джгут проводів. Для цього відіжміть фіксатор колодки і від'єднайте саму колодку. Відверніть гвинти регулятора до дросельного вузла і вийміть цю деталь з отвору вузла дроселя. Уважно вигвинчуйте гвинти кріплення. На деяких іномарках одні з гвинтів може кріпити кронштейн для джгута проводів.
3
На деяких автомобілях (наприклад, ГАЗ) гвинти можуть бути рассверлени або посаджені на лак, що ускладнить їх вигвинчування. У цьому випадку демонтуйте весь корпус дросельної заслінки, щоб зняти регулятор. Уплотняющее гумове кільце уважно огляньте. При виявленні слідів зносу і пошкоджень замініть ущільнювач. Не натискайте і не витягайте клапан регулятора, щоб не вивести його з ладу.
4
Для перевірки знятого регулятора виміряйте омметром опір між висновками A і B і між висновками C і D пристрою. Розташування та маркування висновків визначте за позначенням на роз'ємі джгута проводів. Величина опору повинна скласти 40-80 Ом. Зазначена процедура проводиться на чотирьохконтактного роз'єму регулятора.
5
На моделях регуляторів з шестиконтактним роз'ємом спочатку виміряйте опір між крайніми висновками нижнього ряду колодки регулятора, а потім по черзі між середнім і кожним з бічних висновків. Потім цю процедуру повторіть для висновків верхнього ряду колодки. Виміряний опір має скласти 30-60 Ом. Конкретні цифри уточніть в специфікації або технічної документації на машину.
6
На новому регуляторі виміряйте відстань між вістрям голки клапана і з'єднувальним фланцем і порівняйте з відстанню у старому пристрої. Якщо на новому ця величина буде більше, він пошкодиться при установці.
7
Перед установкою нового регулятора, змастіть кільце ущільнювача свіжим моторним маслом, очистіть від бруду сідло і повітряний канал дросельного вузла, монтажний фланець і поверхню, прилеглу до ущільнювальному кільцю.
8
Вставте новий регулятор в отвір дросельного вузла до упору. Притримуючи його однією рукою, загорніть гвинти моментом 3-4 Нм.? Не забудьте встановити тримач джгута проводів на потрібний кріпильний гвинт