Чому виникає відрижка.

відрижка називають мимовільне виділення газу з стравоходу або шлунка через рот. При підвищеному газоутворення або внаслідок надлишкового заковтування повітря в шлунку збільшується тиск, скорочуються м'язи, відбувається розслаблення сфінктера між стравоходом і шлунком і його стиснення між 12-палої кишкою і шлунком. Ці процеси провокують відрижку.
Інструкція
1
Майте на увазі, що в нормі шлунок містить газ, завдяки якому відбувається секреторна і рухова функції органа. Обсяг газу залежить від різних факторів. Це вживання газованих напоїв, потрапляння повітря під час прийому їжі, їжа всухом'ятку, включення в раціон продуктів, що підвищують виникнення газу (капусти, квасолі, гороху та інших) і т.д.
2
Дане явище може бути ознакою різних захворювань шлунково-кишкового тракту. У більшості випадків відрижка виникає при порушеннях в роботі печінки, жовчного міхура, шлунка або кишечника. Крім того, вона може бути ознакою діафрагмальної грижі, аерофагії (неврозу шлунка) і серцево-судинних захворювань (інфаркті міокарда, ішемічної хвороби серця і т.д.)
3
Відрижка буває кисла, гірка, гнильна і порожня (повітрям). Кисла відрижка виникає при підвищеній кислотності вмісту шлунка, при надлишкової виробленню шлункового соку або при відсутності в шлунковому соку соляної кислоти (за рахунок бродіння). Гірка відрижка утворюється через закидання в шлунок жовчі, гнильна - в результаті застою їжі в шлунку і розкладання його вмісту. Відрижка повітрям не має смаку і запаху і утворюється при ковтанні повітря або його надмірному утворенні у шлунку.
4
Якщо вас регулярно турбує відрижка , зверніться до лікаря. Зробіть рентген шлунка та стравоходу, гастроскопію та інші дослідження. На підставі отриманих результатів фахівець призначить вам адекватне лікування. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Це не принесе результату і тільки змаже картину.
5
Паралельно з лікуванням дотримуйтеся дієти. Не вживайте газовані напої, гарячу їжу, продукти, що викликають рясне газоутворення (бобові, здобу і т.д.), їжте часто і маленькими порціями. Якщо у вас підвищена секреція шлункового соку, приймайте ощелачивающие препарати (лужну мінеральну воду, хлібну соду та інші). Якщо причиною відрижки є невроз, перед їжею приймайте настій коренів валеріани. Якщо неприємність пов'язана з непереносимістю деяких продуктів, виявите їх досвідченим шляхом і виключіть з раціону. Найчастіше, такими продуктами є молоко, яйця, горіхи, цитрусові та шоколад.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=V_J3p4DzjQU