Як садити туї. посадка туї влітку.

Якщо ви хочете прикрасити свою присадибну ділянку рослинами і при цьому не витрачати багато часу і сил на догляд за ними, то туя прекрасно підходить для цього. Такі чагарники ростуть практично на будь-якому грунті, переносять будь-яку погоду, залишаючись зеленими і яскравими.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - гравій;
  • - добриво;
  • - торф;
  • - дернова грунт;
  • - пісок.
Інструкція
1
Огляньте коріння саджанця, перш ніж його купити. Коренева система повинна бути добре розвинена, з наявністю молодих коренів, без видимих пошкоджень. Перевірте, чи не висушений чи саджанець. Для цього проведіть по кореню нігтем або гострим предметом, якщо вологи достатньо, то місце подряпини стане вологим, а верхній шар легко зніметься. Огляньте рослина на наявність шкідливих комах, хвороб і болячок. Навколо коренів має бути збережений земляний кому.
2
Оберіть на своїй ділянці місце, де буде рости чагарник. Туя росте в будь-якому грунті і при будь-яких умовах, але бажано, щоб це було тінисте, безвітряної місце. Викопайте яму розміром 70-80 см. На дно покладіть шар гравію в 10-15 см. Змішайте дернову грунт, торф і пісок у співвідношення 2: 1: 1. В яму опустіть саджанець і засипте цією сумішшю так, щоб коренева шийка перебувала на рівні землі. Додайте добриво. Якщо ви хочете посадити кілька кущів, то залишайте між ними відстань близько 4 метрів. Якщо ви хочете зробити живопліт з туї , то між чагарниками має бути відстань близько метра.
3
У перший місяць після посадки поливайте чагарник раз на тиждень. Якщо погода волога, то достатньо 10 л води на одну рослину, а при сухій погоді 20 л. Поливайте не тільки коріння, але й саму крону, сбризгівая її зі шланга або лійки. Надалі полив туї потрібен тільки в суху і жарку погоду.
4
Щовесни обрізайте сухі гілки. Робіть це за допомогою гострого секатора, щоб не пошкодити кінчики гілок. Якщо ви хочете формувати фігури з чагарнику, то обрізайте гілки максимум на 1/3.
Зверніть увагу
У першу зиму накрийте чагарник легким укривним матеріалом.Еслі при посадці ви внесли добриво, то в перші два роки цього робити більше не нужно.Сажать тую краще навесні або летом.Вокруг рослини покрийте грунт торфом, тирсою, перегноєм або тріскою . Це допоможе вберегти чагарник від перегріву або від замерзання.
Корисна порада
Дернова грунт готується навесні або влітку. Наріжте дерен багаторічних трав пластами. Перший пласт покладіть травою вгору, на нього 5-7 см гною і гашеного вапна (з розрахунку 3 кг на 1 кв.м.) зверху ще один шар дерну травою вниз. В останньому шарі зробіть кілька дірок, щоб в них накопичувалася вода.