Як відрізнити осику від тополі.

Якщо при погляді на дерево у вас виникають сумніви - осика перед вами або тополя, перевірте, чи є у дерева характерні ознаки кожного дерева окремо. Знання цих відмітних прийме допоможе вам правильно визначити дерево.
Інструкція
1
Правильно виберіть час року, коли ви будете вчитися відрізняти осику від тополі. Розрізняти дерева зручніше і наочніше всього в той час року, коли на них є листя, тобто навесні, влітку або ранньої осені, поки листя не опало. Взимку це зробити складніше, але все ж можливо.
2
Навесні зверніть увагу, як на дереві розпускаються бруньки. Візьміть гілочку додому і поставте в воду. На тополиній гілці листочки почнуть розпускатися швидко і будуть мати характерний запах і клейкість. Осикові нирки прокидаються повільніше, і листя не так яскраво блищать.
3
Подивіться, як цвіте дерево. Осика цвіте ранньою весною, раніше тополі, ще до розпускання листя. Тополя цвіте ближче до літа. Ви дізнаєтеся його по летить від нього в усі боки білому пуху. Жодне інше дерево не здатне утворювати такі великі кучугури пуху посеред літа, як тополя. У цьому головна відмінність тополі від осики, у якої в пору цвітіння виростають довгі сережки-бруньки.
4
Влітку уважно розгляньте листя на дереві. Саме листя є головною відмінною рисою кожного дерева, можна навіть сказати, своєрідною візитною карткою. При уявній схожості форми листя осики і тополі, що нагадує кружечок або сердечко, лист осики має довгу гнучку ніжку, яка не рветься при зав'язуванні її вузлом, у той час як ніжка у листа тополі коротка. Саме довжині ніжки осикового листа, яка дозволяє йому розгойдуватися і тремтіти на вітрі, ми зобов'язані приказкою «Що тремтиш, як осиковий лист?».
5
Взимку подивіться на форму крони. При схожому світлому кольорі кори з осикою тополя в ряді випадків має пірамідальну крону з гілками, спрямованими косо вгору.
6
Спробуйте переламати гілочку дерева навпіл. Осика більш тендітна в порівнянні з тополею і легше ламається.