Як поставити лічильник за воду.

Процедуру установки лічильника води в своєму будинку або квартирі рано чи пізно доведеться пройти всім - стара форма оплати водопостачання за єдиними тарифами з часом повинна бути повністю скасована. Тому краще завчасно отримати всю необхідну інформацію про те, яким чином лічильник може бути встановлений і що для переходу на нову систему потрібно зробити.
Вам знадобиться
  • -лічильник води, відповідний рекомендаціям фахівців з керуючої компанії;
  • -пакет документів необхідних для реєстрації лічильника (у тому числі акт про прийом лічильника в експлуатацію).
Інструкція
1
Подайте письмову заяву в ту організацію, яка за місцем вашого проживання надає послуги з постачання населення гарячою і холодною водою. Іноді установкою лічильників може займатися керуюча компанія або будь-яка інша організація, що має ліцензію на проведення робіт такого типу. До вас буде спрямований фахівець, який проведе діагностику системи водопостачання у вас вдома і скаже, якого типу лічильник вам потрібно встановити, а також чи буде достатньо одного лічильника (іноді встановлюють два лічильника , окремо для гарячої та холодної води).
2
Придбайте лічильник відповідно до рекомендацій побував у вас майстра. Найголовніше - врахувати технічні характеристики приладу, цінову ж категорію ви вільні вибирати на свій розсуд. Уточніть у продавця, чи внесено модель лічильника , який ви збираєтеся придбати, до Державного реєстру засобів вимірювань - зареєструвати вдасться тільки лічильник, до цього реєстру включений.
3
Зверніться знову в організацію, якій ви замовили проведення робіт з монтажу лічильника , і повідомте, що все для установки вимірювального приладу у вас готово. До вас знову прибудуть майстри, які проведуть всі роботи по установці лічильника і видадуть вам всі необхідні для реєстрації документи.
4
Здайте пакет документів на лічильник до Єдиного інформаційно-розрахунковий центр та укладіть там договір на оплату вами комунальних послуг за новою схемою, з використанням вимірювального приладу. Після цієї формальної процедури ви почнете оплачувати послуги водопостачання відповідно до показань лічильника , які необхідно буде щомісяця знімати і вносити в квитанцію оплати.
Корисна порада
Пам'ятайте, що самостійне проведення робіт по врізці лічильника керуючі компанії не вітають - навіть якщо ви виконаєте роботу бездоганно, лічильник можуть не прийняти в експлуатацію.
Облікові прилади споживання холодної та гарячої води дозволяють істотно знизити витрати з оплати. Встановлення лічильників окупається через кілька місяців. Для того, щоб їх встановити, необхідно виконати ряд умов і переукласти договір з житловою організацією про оплату води.
Інструкція
1
Лічильники повинна встановлювати спеціалізується на цьому організація. Може знадобитися установка декількох лічильників. Їх кількість залежить від того, скільки у вашій квартирі стояків води.
2
Для установки приладів обліку подайте заяву в ЖЕУ про бажання встановити прилади обліку на холодну і гарячу воду. Вам запропонують кілька компаній, які мають право займатися даним видом діяльності. Вибирати яка компанія вам встановить прилади обліку, ви будете самі. Самостійна установка лічильників вкрай не бажана. Вони повинні бути встановлені строго відповідно нормативами. Якщо ви придбали лічильники в магазині, то перш ніж їх встановити, вони повинні бути перевірені на відповідність за всіма нормами і правилами. Для цього їх необхідно віднести на перевірку в ЖЕУ у відділ по роботі з приладами обліку.
3
Після того як лічильники води вам встановили, викличте представника ЖЕУ для складання акта щодо введення лічильників в експлуатацію. Для введення в експлуатацію у вас повинні бути відповідні документи: договір для установки лічильників, ліцензія, паспорт на кожен лічильник і підписаний сертифікат відповідності приладів всіма параметрами. Тому краще лічильники купувати не в магазині, а в встановлює їх організації, що має ліцензію на установку приладів обліку води.
4
Після складання акту в трьох примірниках і підписання його вами, ЖЕУ і представником який встановлював лічильники, зверніться в ЖЕУ для укладення нового договору про постачання і оплати води.
5
Оплату за приладами обліку необхідно проводити щомісяця за існуючими тарифами.